8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837188401X
historia
Marek

"Bronisław Wildstein napisał kronikę świadomych zaniechań, politycznej bezwoli i zmarnowanych szans. Polska klasa polityczna winna tę książkę przeczytać, a przeczytawszy zawstydzić się." Ryszard Legutko "Jest zagadką i paradoksem, ze Polska z najpotężniejszym ruchem antykomunistycznym, nigdy nie przeprowadziła dekomunizacji, lustracja toczy się powoli, a Sejm ograniczył sie tylko do...

"Jest zagadką i paradoksem, ze Polska z najpotężniejszym ruchem antykomunistycznym, nigdy nie przeprowadziła dekomunizacji, lustracja toczy się powoli, a Sejm ograniczył sie tylko do jednostronicowej uchwały potępiajacej PRL. Bronisław Wildstein, znany prozaik i dziennikarz, zastanawia się dlaczego unikamy konfrontacji ze swoją przeszłością, dlaczego wojna o pamięć została przegrana. Konfrontuje się z mitami antylustratorów (Gazeta Wyborcza), obrońcami "okrągłego stołu". Jest w swoim pisarstwie krytyczny i odważny, czasem bywa złośliwy i surowy w sądach. Z pewnością jest przekonany, ze bez poznania prawdy o przeszłosci nie stać nas będzie na zrozumienie siebie, naszej historii i wspólnego losu." Paweł Śpiewak

źródło opisu: http://www.omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=140

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Smutna książka. Dlaczego dopuściliśmy do tego, by właściciele PRL-u pozostali nietykalni ? Dlaczego mieli i mają wpływ na to, co działo się po 1989 roku ? Dlaczego ?

kopczynskidawid | 2017-09-17
Ensis | 2017-12-12