Gwiazdkowe bajeczki

lukaszz_84

źródło okładki: google

nieperfekcyjnie | 2016-12-23
Przeczytana: 20 grudnia 2016

"Gwiazdkowe bajeczki" to zbiór dziewięciu krótkich utworów bardzo mocno osadzonych w świątecznym czasie. Pełno tu wierszyków o Mikołaju, śniegowych zabawach, małym Jezusie, zwierzętach zostających na zimę w naszym kraju, bałwankach i prezentach pod choinką.

Przyznam szczerze, że ta niepozorna książeczka zaskoczyła mnie w niezwykle pozytywny sposób. Nie spodziewałam się po niej tak interesujących utworów szybko zapadających w ucho, okraszonych cudownie świątecznymi ilustracjami, które od razu na myśl przyniosły mi obrazki z pocztówek, jakie niejednokrotnie kupujemy, aby obdarzyć nimi swoich bliskich mieszkających dość daleko. Początkowo nie byłam przekonana co do bardzo ozdobnej czcionki, ale szybko zmieniłam zdanie - w końcu święta to magiczny i uroczysty czas, który pozwala na odstępstwa od normy oraz odrobinę szaleństwa.

Książka Rafała Wejnera wydaje mi się idealnym prezentem dla dzieci - to...

lukaszz_84 | 2016-09-24
Na półkach