Zgłosuj na książki roku 2017

Gwiazdkowe wierszyki

Wydawnictwo: Martel
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
nieperfekcyjnie

Zbiór nowych, ciekawych wierszowanych bajeczek gwiazdkowych dla najmłodszych. Nieznane dotąd utwory i kolorowe ilustracje zabiorą naszych milusińskich w niezwykłą podróż przez zimową krainę śniegu, bałwanków, reniferów i Mikołaja, i przypomną czym jest magia Świąt.

źródło opisu: Martel

źródło okładki: google

nieperfekcyjnie | 2016-12-23
Przeczytana: 20 grudnia 2016

"Gwiazdkowe wierszyki" to zbiór dziewięciu krótkich utworów bardzo mocno osadzonych w świątecznym czasie. Pełno tu wierszyków o Mikołaju, śniegowych zabawach, małym Jezusie, zwierzętach zostających na zimę w naszym kraju, bałwankach i prezentach pod choinką.

Przyznam szczerze, że te dwie niepozorne książeczki zaskoczyły mnie w niezwykle pozytywny sposób. Nie spodziewałam się po nich tak interesujących utworów szybko zapadających w ucho, okraszonych cudownie świątecznymi ilustracjami, które od razu na myśl przyniosły mi obrazki z pocztówek, jakie niejednokrotnie kupujemy, aby obdarzyć nimi swoich bliskich mieszkających dość daleko. Początkowo nie byłam przekonana co do bardzo ozdobnej czcionki, ale szybko zmieniłam zdanie - w końcu święta to magiczny i uroczysty czas, który pozwala na odstępstwa od normy oraz odrobinę szaleństwa.

Książki Rafała Wejnera wydają mi się idealnym prezentem dla dzieci -...

Na półkach