Obraz świata a teologia, od średniowiecza do dzisiaj

Tłumaczenie: Jan Doktór
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Wereldbeeld en theologie
religia
Marek

Książka podejmuje jeden z najbardziej interesujących i ważnych tematów współczesnej teologii, mianowicie istnienie wzajemnych związków między myślą teologiczną a ogólną kulturą umysłową otaczającego ją świata. Historyczne ujęcie problemu pozwala nam śledzić rozwój zwłaszcza zależności teologii od nauk przyrodniczych, od panujących w danym momencie poglądów na świat i człowieka, i vice versa - począwszy od okresu patrystycznego przez średniowiecze i scholastykę aż po dzień dzisiejszy. Dzieła naukowe, traktaty teologiczne, nazwiska sławnych uczonych i wielkich teologów splatają się w tym niezwykle erudycyjnym i systematycznym dziele w jedną nierozdzielną całość, której wspólnym celem jest dążenie do prawdy.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie