Moje szczenięce lata w Rozwadowie

Wydawnictwo: Adam Firliciński

"Napisałem te moje wspomnienia, bo był to okres szalonych lat. Wiele wspomnień zatarło się w mojej pamięci. To nie było zwykłe dzieciństwo czasów pokoju. Wojna i okupacja niemiecka, pozostawiły w mojej pamięci głębokie rysy przemocy i niesprawiedliwości. Choć w tej mieścinie tragedie nie dotknęły nas osobiście, to ocieraliśmy się o nie. Teraz wspominając tamten okres, przywołuję obrazy chwil, które są prawdziwe lub prawie prawdziwe. Mogę w niektórych faktach się mylić. Ale po okresie ponad połowy wieku jaki upłynął, tkwią w mojej głowie. Przecież są to wspomnienia dziesięciolatka".

źródło opisu: Adam Firliciński

źródło okładki: wbibliotece.pl