Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci

Okładka książki Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci Kathy Wollard
Okładka książki Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci
Kathy Wollard Wydawnictwo: Prószyński i S-ka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Tytuł oryginału:
How Come? Every Kid's Science Questions Explained
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2016-11-03
Data 1. wyd. pol.:
2016-11-03
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380694576
Tłumacz:
Adam Skalski
Tagi:
odpowiedzi pytania dzieci
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6142
3443

Na półkach:

Bardzo ważnym elementem edukacji i wychowania jest otwartość na dziecięcą ciekawość. Wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania, niezbywanie dziecka sprawia, że nawiązujemy ze swoją pociechą niepowtarzalny kontakt, budujemy swój autorytet, pozwalamy na rozszerzanie zainteresowań. Kilkuletnie dziecko potrafi poruszyć naprawdę bardzo zaskakujące tematy, na które nie zawsze znamy odpowiedź i nie zawsze potrafimy przełożyć to, że znajdziemy w książkach dla dorosłych na dziecięcy język z poszanowaniem dla nauki i wprowadzaniem małego odkrywcy w świat pojęć, symboli, teorii. Łączenie prostoty, obrazowego wyjaśnienia z naukowością nie jest zadaniem łatwym, dlatego warto wesprzeć się odpowiednią literaturą.
Na polskim rynku regularnie pojawiają się książki powstałe na zasadzie „pytań i odpowiedzi”. Jedne z nich lepiej radzą sobie z przybliżaniem świata dziecku, inne maja problem z wejściem w świat dziecięcego odbioru i rozumienia, dlatego przed kupnem książki warto przeczytać wybiórczo jedno z pytań i odpowiedź na nie. Ważne w takich książkach jest też to, aby wizualnie była interesująca dla dzieci, potrafiła zainteresować także nastolatków i pomogła znaleźć im odpowiedzi na pytania, których nie zadali lub nie potrafili znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.
„Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci” Kathy Wollard z ilustracjami Debry Solomon jest pozycją obszerną, poruszającą wiele ważnych tematów, które dziecko na pewno pozna w szkole. Jednak w tej lekturze znajdziemy taki sposób wyjaśniania, że małym czytelnikom będzie dużo łatwiej zrozumieć szkolny materiał, a cierpliwym przedszkolakom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Rozszerzanie wiedzy pomoże poszerzyć wiedzę, czyli zwiększyć obszar zainteresowań, zadawanych pytań, nauczy poszukiwanie odpowiedzi, zachęci do eksperymentów. Minimum wiedzy z każdej dziedziny sprawia, że dziecko z większą otwartością i ufnością podchodzi do prób odkrywania tajników otoczenia.
Co znajdziemy w opasłym tomie? Pytania i odpowiedzi na mniej lub bardziej oczywiste tematy dotyczące naszego otoczenia. Z tego powodu pojawią się rozwiązania zagadek błękitu nieba, tęczy, cieni, refrakcji, czerwonych oczu, prześwietleń, kolorowych kałuż, złudzeń optycznych, miraży, odbić, symetrii, filmach, efektu Dopplera, złudzeń słuchowych, powstawania nieprzyjemnych dźwięków, powstawania dźwięków pod wpływem różnych czynności, czym jest dźwięk, wiatr, światło, cząstki, atomy, budowy bąbelek, odgłosów wydawanych przez niektóre napoje, elektryczności statycznej, stanów skupienia materii i ich właściwości, właściwości szyb, tajemnice przylegania kropelek wody do szyb i szklanek, niemożności zmieszania określonych substancji ze sobą, właściwości wody, jej zachowania w niskiej i bardzo wysokiej temperaturze, powstawania fal, wagi powietrza, grawitacji, świecących słodyczy, strzelającego popcornu, działania kompasu, siły odśrodkowej, przypływów, ciśnienia, próżni, siły bezwładności, działania jo-jo, efektu wpływu siły na materię, wpływu materii na odczuwaną temperaturę, powstawania mgły, zamarzania wody, efektu utleniania, „zjawiska Cheerios”, ułożenia pewnych produktów w puszkach według wielkości, działania ciśnienia, objętości kosmosu i wiele innych (to nie jest nawet połowa poruszanych tematów).
Każdemu zagadnieniu poświęcono tyle miejsca, aby najlepiej przybliżyć je młodemu czytelnikowi. Czasami jest to strona. Innym razem kilka stron. Wprowadzenie do określonych zagadnień poprzedza pytanie. Jeśli nasza pociecha nie sama nie potrafi prawidłowo sformułować pytania (ze względu na brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia) to książka przyjedzie z pomocą. Po pytaniu często mamy śmieszną ilustrację wprowadzającą w obszar zagadnienia. Następnie w prosty sposób wyjaśniono zjawiska. Wielkim plusem są ramki z ciekawostkami, ilustracje „z życia wzięte” pozwalające małym słuchaczom i czytelnikom lepiej zrozumieć przekazywane wiadomości.
Całość bardzo obszerna, niesamowicie pomocna, napisana prostym językiem. Solidne klejenie, dobry papier i tekturowa okładka sprawiają, że z jednej strony nie jest do książka ciężka, a z drugiej świetnie sprawdza się w czasie „wypraw poszukiwawczych”, czyli na spacerach. Lektura może być świetnym pretekstem do przeprowadzania z dzieckiem eksperymentów, do których mogą wykorzystać otoczenie, domowy sprzęt. Takie łączenie teorii i praktyki pozwoli podtrzymać dziecięcą ciekawość świata oraz ukształtować pozytywne nastawienie do nauki.
Zdecydowanie polecam wszystkim dzieciom i rodzicom. Jeśli Waszym pociechom nie chce się zadawać pytań to ta książka rozbudzi ich ciekawość i zachęci do tej ważnej czynności intelektualnej. Lektura sprawdzi się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a nawet licealistów.

Bardzo ważnym elementem edukacji i wychowania jest otwartość na dziecięcą ciekawość. Wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania, niezbywanie dziecka sprawia, że nawiązujemy ze swoją pociechą niepowtarzalny kontakt, budujemy swój autorytet, pozwalamy na rozszerzanie zainteresowań. Kilkuletnie dziecko potrafi poruszyć naprawdę bardzo zaskakujące tematy, na które nie zawsze...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1020
349

Na półkach: , ,

"Mamo, a jak rosną włosy?"; "Mamo, a czemu na rękach wychodzi nam gęsia skórka?". Tego typu pytania padały ostatnimi czasy w naszym domu. Są takie, na które znam odpowiedź bez jakiejkolwiek pomocy. Jednak zdarza się zagwozdka, na którą ja - dorosła kobieta, nie potrafię znaleźć sensownej odpowiedzi. Jakże się zatem ucieszyłam widząc na stronie wydawnictwa pokaźnych rozmiarów księgę pt: "Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci". Przyznam szczerze, że im dłużej ją przeglądam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że słuszne jest powiedzenie: "człowiek do śmierci się uczy, a i tak głupim umiera" :)
Wiecie jak powstała ta książka? Wszystkie pytania, które są w niej zawarte pochodzą od małych, ciekawskich milusińskich! Przychodziły one w listach (pytania, nie dzieci!) do redaktorów rubryki: "Jak to jest możliwe?" ukazującej się w amerykańskiej gazecie. Pochodzą od dzieci z całego świata i są zaczerpnięte z życia.
Znajdziecie w niej liczne ciekawostki, które i mnie niejednokrotnie zaskoczyły. Wiele fajnych rzeczy się dowiedziałam z tej publikacji. Teraz przynajmniej wiem już m.in. dlaczego nerkowce są tak drogie!
Na ponad 400 stronach zawarto odpowiedzi na powyższe pytania, a także na wiele, wiele innych. Na pytania, które przyszły do głowy ciekawskim dzieciakom. Przyznam Wam, że szalenie podoba mi się ta książka. Całość jest podzielona na rozdziały: dotyczące sztuczek z dźwiękiem i światłem, niewidzialnych sił, pytań o kosmos i naszą planetę, pogody, zwierząt, a także tych dotyczących ludzi.
Na końcu dodatkowo znajduje się indeks, który ułatwia szukanie po konkretnych hasłach.
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2016/12/jak-dlaczego-skad-czyli-pytania-dzieci.html

"Mamo, a jak rosną włosy?"; "Mamo, a czemu na rękach wychodzi nam gęsia skórka?". Tego typu pytania padały ostatnimi czasy w naszym domu. Są takie, na które znam odpowiedź bez jakiejkolwiek pomocy. Jednak zdarza się zagwozdka, na którą ja - dorosła kobieta, nie potrafię znaleźć sensownej odpowiedzi. Jakże się zatem ucieszyłam widząc na stronie wydawnictwa pokaźnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
384
178

Na półkach: ,

Małe dzieci zadają mnóstwo pytań. Wszytko je interesuje, wszystkiego są ciekawe i nawet jeśli nie zrozumieją jednego, drugiego ... kolejnego wyjaśnienia, drążą temat zupełnie tym niezrażone. Z czasem ta ciekawość świata stopniowo mija, pojawia się za to, zawstydzenie niezrozumieniem, które przeszkadza w pogłębianiu wiedzy ... a szkoda, bo przecież im dziecko starsze, tym efektywniej potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę. Dlatego warto naszym pociechom podsuwać książki, takie jak ta.

"Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci" to
"175 pytań zadanych przez dzieci z całego świata - z Brazylii i Indonezji, Australii, Kanady i Wielkiej Brytanii, z Omanu i Stanów Zjednoczonych - które latami napływały do amerykańskiego dziennika "Newsdays".
175 odpowiedzi napisanych przez wybitnych specjalistów do rubryki nie przez przypadek zatytułowanej jak ten potężny tom!"

Dlaczego na zdjęciach robionych z lampą błyskową mamy czerwone oczy? Dlaczego słowa w lustrze wyglądają odwrotnie? Dlaczego bąbelki są okrągłe? Dlaczego popcorn strzela? Dlaczego ocean jest słony? Dlaczego po podrapaniu się swędzenie znika? Dlaczego? dlaczego? dlaczego? jak? kiedy? gdzie? czy? co? ...

Dzieci potrafią zadać naprawdę ciekawe pytania, do tego takie, na które często nie znamy odpowiedzi. Nawet jeżeli słyszeliśmy wyjaśnienie i wiemy mniej więcej, o co chodzi, nie zawsze umiemy tę wiedzę przekazać ciekawemu świata potomkowi. Dlatego warto mieć na półce właśnie tę książkę. Znajduje się w niej bowiem, mnóstwo pytań i odpowiedzi przygotowanych przez specjalistów tak, by dzieci zrozumiały, o co chodzi. Nie jest to wiedza łatwa, ale za to bardzo ciekawa. A żeby dziecko jeszcze bardziej zainteresować, w książce znajdują się ramki i teksty wyróżnione zawierające najciekawsze informacje. Są w niej również przeliczniki miar dla lepszego wyobrażenia rozmiaru danego zjawiska oraz komiksy, o których opowiadać nie będę, tylko je Wam pokażę. Spójrzcie na zdjęcia i sami powiedzcie, czyż wiedza w tej książce nie jest apetycznie serwowana?
"Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci" to książka, która zaspokoi ciekawość dzieci dążących do zgłębienia tajników otaczającego ich świata, rozbudzi ciekawość w tych, w których już ona wygasła, będzie źródłem wiedzy dla tych, którzy pytać z jakichś powodów nie chcą. Książka ta może okazać się początkiem szerszego zainteresowania danym tematem. Może wpłynąć na przyszłość dziecka. Dlatego warto ją dziecku udostępnić.

Zdjęcia książki możecie zobaczyć na moim blogu, zapraszam

http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/11/jak-to-mozliwe-odpowiedzi-na-pytania.html

Małe dzieci zadają mnóstwo pytań. Wszytko je interesuje, wszystkiego są ciekawe i nawet jeśli nie zrozumieją jednego, drugiego ... kolejnego wyjaśnienia, drążą temat zupełnie tym niezrażone. Z czasem ta ciekawość świata stopniowo mija, pojawia się za to, zawstydzenie niezrozumieniem, które przeszkadza w pogłębianiu wiedzy ... a szkoda, bo przecież im dziecko starsze, tym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1970
1615

Na półkach:

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/11/idealne-prezenty-dla-kilkulatkow.html

Czy wiesz, że ptaki nie śpią w sposób podobny do ludzkiego, ale zapadają w półsen, mając jedno oko otwarte? Zamknięte oko odpowiada śpiącej półkuli mózgu, a otwarte - czuwającej. Dzięki temu mogą one zachować czujność na otoczenie i zareagować w przypadku pojawienia się drapieżnika na horyzoncie. Zastanawialiście się kiedyś, po co nam brwi? Pomagają nam one przechwytywać spływające krople słonego potu, pojawiające się na czole, aby nie przedostały się do oczu. Dodatkowo chronią nasze oczy przed deszczem podczas ulewy, a także ostrzegają, kiedy w pobliżu pojawi się jakikolwiek owad. Może rozmyślaliście też nad tym, dlaczego kreda i paznokcie szorujące po tablicy wydają taki przeszywający dźwięk, z jakiego powodu na wierzchu puszki z mieszanką orzechów zawsze znajdują się orzechy brazylijskie, jak można obliczyć obwód Ziemi, po co nam gęsia skórka lub czy identyczne bliźnięta naprawdę są identyczne? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tej wspaniałej książce, która zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych!

"Jak to możliwe?" to wspaniała lektura dla dzieci interesujących się światem i różnorodnymi mechanizmami, jakie nim rządzą. Książka podzielona jest na poszczególne rozdziały poruszające konkretne wątki - sztuczki ze światłem i dźwiękiem, atomy, kosmos, nasza planeta, pogoda, fauna i flora, a także człowiek. Wszystkie pytania przyszły pocztą (ze wszystkich zakątków świata!) do redaktorów rubryki "Jak to możliwe?", ukazującej się w amerykańskiej gazecie Newsday. To kompendium wiedzy, udzielające odpowiedzi na 175 pytań, zawiera najnowsze wyniki badań naukowych.

Wydanie tej książki od razu skradło moje serce - jest to konkretne tomisko, które powinno zachwycić każdego młodego mola książkowego. Odpowiedzi na pytania są udzielone w zrozumiały sposób, przy czym jednocześnie widać, że twórcy postarali się przekazać jak najwięcej istotnych informacji, biorąc jednak pod uwagę, iż warto byłoby nie zanudzić odbiorców. Genialnym uatrakcyjnieniem całej pozycji są zabawne ilustracje w formie komiksowej, które błyskawicznie poprawiają humor w najpochmurniejszy dzień.

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/11/idealne-prezenty-dla-kilkulatkow.html

Czy wiesz, że ptaki nie śpią w sposób podobny do ludzkiego, ale zapadają w półsen, mając jedno oko otwarte? Zamknięte oko odpowiada śpiącej półkuli mózgu, a otwarte - czuwającej. Dzięki temu mogą one zachować czujność na otoczenie i zareagować w przypadku pojawienia się drapieżnika na horyzoncie....

więcej Pokaż mimo to

avatar
751
468

Na półkach:

http://portafortunas.pl/recenzja-jak-to-mozliwe-kathy-wollard/

http://portafortunas.pl/recenzja-jak-to-mozliwe-kathy-wollard/

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Dla Dzieci
    1
  • Zasoby domowe
    1
  • Dla Mai
    1
  • 2016 dla dzieci
    1
  • Czytane z córką
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci


Podobne książki

Przeczytaj także