Carl Rogers. Biografia

Tłumaczenie: Ewa Wojtych
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twórcy Psychoterapii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Carl Rogers
psychoterapia, psychologia

Książka jest próbą przekazania istoty teoretycznych poglądów Carla Rogersa na naturę człowieka i na to, co się dzieje w ramach skutecznej relacji terapeutycznej, a opisy przypadków pozwalają poznać jego styl pracy z klientami. Dzięki Carlowi Rogersowi wielu ludzi na świecie odważyło się być sobą. W swoich publikacjach, w szkole doradztwa psychologicznego i psychoterapii, której był twórcą,...

Dzięki Carlowi Rogersowi wielu ludzi na świecie odważyło się być sobą. W swoich publikacjach, w szkole doradztwa psychologicznego i psychoterapii, której był twórcą, niezmiennie podkreślał on wartość dążenia do samorealizacji oraz znaczenie szacunku i autentyczności w relacjach międzyludzkich. Najtrwalszym i najbardziej znaczącym dokonaniem Rogersa jest jednak wskazanie na terapeutyczne skutki słuchania i jakości relacji między terapeutą a klientem.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/1742,carl-rogers-biografia.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/1742,carl-rogers-biografia.html

adata | 2016-11-06
Przeczytana: listopad 2016

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne w ramach serii „Twórcy Psychoterapii” wydało pozycję o Carlu Rogersie – człowieku, którego nazywa się nawet nie ojcem, a dziadkiem psychoterapii zorientowanej na osobę (Client- Centered Therapy). Autor tej książki w ciekawy sposób pisze o życiu Rogersa, o tym jak się zmieniał, wzrastał i angażował w to, by wspierać ludzi w ich rozwoju i staraniach o lepsze życie. Zwraca uwagę na dokonania i zasługi Rogersa dla psychoterapii na całym świecie. Nie ucieka też od przedstawienia różnego rodzaju polemik i głosów krytycznych pojawiających się zarówno wobec samego Rogersa jak i propagowanego przez niego sposobu pracy, co czyni książkę jeszcze ciekawszą i pozwala uchwycić wiele punktów widzenia na zagadnienie doradztwa psychologicznego i psychoterapii. Według mnie Brian Thorne napisał bardzo dobrą książkę o niewątpliwie niezwykłym człowieku. Pozytywne doświadczenie. Polecam.

iwka | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

"Wierz mi, że spróbuję pomóc ci w pracy nad twoją własną odpowiedzią"
Carl Rogers - twórca terapii nastawionej na osobę. Człowiek, który miał ogromny wpływ na to, jak dziś wygląda psychoterapia. Książka zawiera opis życia, najważniejszych pacjentów oraz oddziaływania terapeuty na psychologię. Kluczowa pozycja w zrozumieniu terapii nastawionej na klienta.

KasiaJulka | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015