Myślenie obrazami oraz inne relacje z mojego życia z autyzmem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z parasolem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fraszka Edukacyjna
Thinking in pictures, my life with autism
83-88839-33-0
autyzm tmple grandin

Dr Temple Grandin jest utalentowanym naukowcem w dziedzinie nauk o zwierzętach, autorką ponad jednej trzeciej projektów urządzeń do hodowli bydła w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie na szeroką skalę prowadzi wykłady na temat autyzmu - sama jest osobą autystyczną, kobietą, która myśli, czuje i przeżywa świat wewnętrzny w sposób dla nas niepojęty. Ta wyjątkowa książka to reportaż Temple Grandin z krainy autyzmu. Pisząc z podwójnej perspektywy naukowca i osoby z autyzmem, opowiada nam o tym, czego doświadczają mieszkańcy tej krainy i jak jej samej udało się wyrwać poza jej granice i zacząć funkcjonować w świecie zewnętrznym.
"Myślenie obrazami" to dokument niezwykłego człowieka, kogoś kto przejrzyście i z wdziękiem buduje most między sobą i nami, rzucając światło na zagadkę naszej wspólnej tożsamości.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Monka | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

...bardzo dobre źródło informacji dla wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć coś więcej na temat autyzmu... ...nieodmiennie zaskakuje mnie i intryguje fakt, iż Temple Grandin pisze o swoich doświadczeniach i odczuciach... ...jest to zatem relacja z pierwszej reki... ...relacja osoby, która zmaga się z autyzmem całe życie... ...i relacja osoby, która nauczyła się żyć z autyzmem...

diuna84 | 2016-06-01
Przeczytana: 31 maja 2016

Oglądałam film Temple Grandin z 2010 roku.

Niesamowita postać i ekranizacja, książkę pisała sama autorka więc nie wiem czego się spodziewać bo to jednak część jej myśli.
Piękny obraz walki matki oraz córki-o samą siebie.
Byłam zachwycona to daje nadzieje dla wszystkich.

POLECAM

książek: 2044