Dampierre tom 1

Dampierre: L'aube noire / Le temps des victoires
historyczna
komiksy
TheMacieks

Podczas triumfu rewolucji francuskiej w Paryżu, w ludziach budzą się waleczne ideały, głoszące pogardę zwyczajów i tradycji religijnych. Dampierre, młody człowiek, z niezwykłą ambicją, wyznaje nienaruszone ideały, jest jednak niewrażliwy na uczucia innych, skupiony na własnym rozwoju za wszelką cenę. Jak potoczą się jego losy? Czy rany przez niego zadane uda się zabliźnić? Yves Swolfs, autor...

Yves Swolfs, autor rysunków i scenariusza, przedstawia w tym wydaniu obraz ekscytujący i pełen mocnych wrażeń z paryskiego podziemia.

Wydanie zbiorcze.

źródło opisu: Scream Comics, 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

giera | 2017-02-13

(...) Wielbiciele twórczości belgijskiego artysty nie mają jednak powodów do narzekania – mogą sięgnąć teraz po serię Dampierre, która jesienią wystartowała w wydawnictwie Scream Comics. Łódzka oficyna zdecydowała się na publikację dwóch oryginalnych albumów w jednym tomie. Na takiej samej zasadzie ukazują się i inne serie u tego edytora: Dekalog czy Dżinn. W edycji Scream cały cykl Dampierre zamknie się w pięciu zbiorczych tomach.

Pierwsza odsłona zawiera albumy: Czarny Świt oraz Czas Zwycięstw. Oba są napisane i narysowane przez Swolfsa, dalej, od trzeciego do dziewiątego zeszytu, artysta odpowiada jedynie za scenariusz, wspierają go rysownicy: najpierw Frédéric Delzant (pseud. Éric), następnie Pierre Legein, który napisał także skrypt ostatniej części. Seria ukazywała się w latach 1988 – 2002. Tyle tytułem wstępu. Zajmijmy się w końcu komiksem!

Jest październik 1792 roku. Tytułowy bohater, noszący imię Julian, to ubogi młodzieniec, którego poznajemy, gdy wkracza do małego...

Slawinio | 2017-04-21
Anna Tyburcza | 2016-10-18