Cicho ciszej. Wybrane wiersze z lat 1963 - 2002

Wydawnictwo: Sic!

Ja sobie w pewnej chwili, już właściwie niemal na starość powiedziałem, że uprawianie poezji, jak zresztą także uprawianie filozofii, jak i uprawianie muzyki (...), ma sens tylko wtedy, gdy to się trzyma naszych tutejszych doświadczeń. Jeśli to z nich wynika, jeśli jest weryfikowane przez życiowe doświadczenie. Cała reszta jest infantylnym, nieodpowiedzialnym bredzeniem. Pisarz jest coś wart dla innych ludzi, może im być potrzebny tylko jeśli mówi z głębi swojego doświadczenia. Inaczej to jest w ogóle niepotrzebne. Do książki dołączono płytę CD.

Antosia | 2010-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2010

przepiękne wiersze, dawno poezja tak mnie nie wzruszyła, do tego oryginalny styl. Najbardziej podobają mi się wiersze z tomu "Zachód słońca w Milanówku" i te wczesne, z lat 60.

asag | 2016-05-29
ziribiri | 2014-01-28