Śpiący Kopciuszek

Wydawnictwo: Ridero IT Publishing
Śpiący Kopciuszek
Miłość, oszustwo,
Piotr

Wszystko wraca po latach. Telefon z agencji detektywistycznej z informacją, iż odnalazł się mąż. Jolanta ma wszystko — dom, pieniądze, święty spokój. Ale czy na pewno? Czy jej życie nie jest domkiem z kart, który za chwilę się zawali? Komu może zaufać? Kto jest jej sprzymierzeńcem?

źródło opisu: https://ebooki.swiatczytnikow.pl/ebook/97883810414...(?)

źródło okładki: https://ebooki.swiatczytnikow.pl/ebook/97883810414...»

Sagittaire | 2016-12-03
Na półkach: Autor POLSKA, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Nie czytuję najnowszej polskiej literatury pięknej, wyznając zasadę, że sięgam tylko po książki liczące kilkadziesiąt / kilkaset lat. Jedyny żyjący jeszcze polski autor współczesny, którego przetrawiłam to R. Mróz, choć też szału nie było. Zygmunta Miłoszewskiego wyrzuciłam po niecałych 100 stronach mordęgi, doprowadzona do ostatecznej wściekłości.
A ten debiut sprzed kilku miesięcy doczytałam.
I to jest moje pierwsze i najważniejsze zaskoczenie, że zdołałam dokończyć, a nawet kończyłam tę polską nowość w stanie lekkiego napięcia późną nocą.

Trzy rzeczy bardzo doceniłam w "Śpiącym kopciuszku" i chciałabym je podkreślić, ponieważ jak dla mnie są to wielkie zalety, które decydują o tym, czy książka jest dobra czy nie:
1. piękny język (subtelny, elegancki, bez-wysiłkowy, taki lekko płynący)
2. zdolność pisania w taki sposób, że odbiorca ma prostą przyjemność czytania i nawet przy 600 stronach nie nuży się, ani nie męczy. Wielu uznanych autorów swoimi książkami najnormalniej w...

BIETKA | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Nie ma na świecie większej siły, niż dobroć serca.- F.H.Burnett

Powieść w formacie ebooka przeczytałam dzięki uprzejmości jej Autora.
Jest to dramatyczna historia rodzinna głównej bohaterki Jolanty, kobiety w wieku przekraczającym balzakowski z niemal bajkową puentą.
Ale przedstawione tutaj życie zdecydowanie nie jest bajką!
Kulminacja łańcucha zdarzeń wpisana we współczesną, wiarygodną rzeczywistość. Nieszczęśliwe małżeństwa, fałszywa przyjaciółka, ukryta prawda i przestępczość, w tym ta okrutna, handlu ludzkimi organami(jest echem tej z powieści Tess Gerritsen, Dawca).
Narracja, którą dobrze się czyta, z przejęciem i niemałym zainteresowaniem. Trudno się było odeń oderwać.
Obok tak zwanych czarnych charakterów, mamy postaci pełne prostoty, wiodące życie zgodnie z własną naturą i czystym sumieniem. Optymistyczne, zawsze gotowe nieść pomoc, zwłaszcza tym, których kochają.
Świat mediów a' la Paparazzi - porażający, bezwzględny. Pod pozorem pomocy kryje się przede wszystkim brutalne...

Autora znałam do tej pory tylko z lektury jego recenzji na LC i wpisów na blogu.Zgadzam się ze wcześniejszymi opiniami- Piotr Allan Murphy świetnie posługuje się słowem pisanym. Ba, bawi się w nim zapewniając czytelnikowi słowną ucztę. W pełni zgadzam się z argumentem wysuniętym przez jedną z moich poprzedniczek- język, to największy atut autora. Lekki bardzo plastyczny za którym czytelnik podąża.

Kolejna kwestia którą przykuła moją uwagę w książce to opis emocji. Tutaj autor postarał nie zastosował półśrodków. Momentami czułam się jak w środku cyklonu uczuć. Miłość, gniew, smutek.

Bohaterowie byli dość swojscy z kilkoma wyjątkami. Zacznę od tytułowego Śpiącego Kopciuszka- Jolanty. Jej życie w ciągu kilku dni legnie w gruzach. Co mi się w niej podobało? Normalność. Brak krystalicznego charakteru. Emocjonalność. Co mnie irytowało? Naiwność, zakrawająca o głupotę. Możliwe, że był to zamierzony zabieg autora- Kopciuszek ,który zagubił się w swojej bajce.

Jakub- co do...

Ina | 2017-02-20
Na półkach: 2017, Przeczytane

Jolka, Jolka, pamiętasz?

Historia, która mogła wydarzyć się naprawdę. Od początku do końca akcja trzyma w napięciu. Coraz to nowe, zaskakujące wątki sprawiają, że powieść czyta się szybko.
Nigdy nie wiadomo, kiedy przeszłość się o nas upomni. Jolka żyje jak w bajce, kochający mąż, oddana przyjaciółka, syn na prestiżowych studiach, drogi dom, wspaniałe wakacje. Jednak to wszystko okazuje się pozorem. Ludzie, których kocha i ufa im, okazują się swoim zupełnym przeciwieństwem. Skrywają mroczne sekrety. Na dodatek istnieje cień szansy, że zaginiony przed laty pierwszy mąż żyje. Nasza bohaterka musi obudzić się ze snu. Przebudzenie okaże się pełne cierpienia, bólu, rozczarowania, jednak Jola znajdzie w sobie siłę, aby zawalczyć o swoje szczęście, a przy okazji miłość zapuka do jej drzwi po raz trzeci...
Całość podobała mi się bardzo. Dzięki uprzejmości samego autora, mogłam tę powieść przeczytać.

Czytelniczka | 2016-09-05
Przeczytana: 03 września 2016

„Śpiący Kopciuszek” to powieść, która intryguje tytułem i bogatą treścią.
Pod pozorną, wydawałoby się nieprawdopodobną historią jak z bajki, ale z bajki naszych czasów, kryje się głęboka mądrość. Bo nasze czasy, mimo iż nie ma smoków i wojen, wcale łatwe nie są i by je opisać, trzeba spojrzeć głębiej... Wizytówką naszej codzienności, tu i teraz, są bohaterowie, których spotykamy na kartach powieści.

Obok głównej postaci - dobiegającej do pięćdziesiątki Jolanty - której życie jest wyjątkowo zagmatwane, pojawiają się m.in. uwikłane w przeróżne afery, oszustwa bądź nielegalny handel osoby. Takie typy bohaterów skojarzyły mi się z uczestnikami popularnych ostatnio programów telewizyjnych, jak: „Ukryta prawda”, „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy” itp. Wydawałoby się, że są oni niewiarygodni, a jednak są prawdziwi. Tacy ludzie rzeczywiście żyją obok nas. Wielu jest też w naszej rzeczywistości bezwzględnych dziennikarzy podobnych do Adrianny, biznesmenów w stylu Szymona, wiele wiejskich...

Iliana | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

Trzecia książka autora, która zaskakuje różnorodnością tematyki i bardzo sugestywną wymową. Doskonała znajomość kobiecej natury i mentalności pomaga autorowi wykreować kobiecy charakter i postaci, które przez to zyskują tylko na wiarygodności. To druga powieść Piotra o podobnej tematyce. Kilka lat temu zadebiutował opowieścią o trzech kobietach p.t „Trzy”. Tym razem mamy do czynienia ze znakomicie rozbudowaną fabułą. Kilka przemieszczających się w książce wątków, które łączą się ze sobą w najmniej oczekiwanym momencie.

Zapraszam na całą recenzję na:

Edyta | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Muszę przyznać, że nie znam twórczości tego Autora a "Śpiącego Kopciuszka" przeczytałam dzięki Jego uprzejmości. Książka bardzo mnie wciągnęła - dobrze nakreślona główna bohaterka, wartka akcja, no i co najważniejsze dobry styl. Jednak jest jedna rzecz do której przyczepię się - Autor wprowadził kilka wątków, których nie rozwinął a warto by było. Chodzi mi przede wszystkim o handel organami, w który zamieszani byli drugi mąż i przyjaciółka Jolanty.
W każdym bądź razie polecam "Śpiącego Kopciuszka" na zimowy wieczór.

amar74 | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

prozaiczna fabuła, która mogłaby wydarzyć się naprawdę...
moim zdaniem autor przesadził z ilością nieszczęść przypadających na jedną osobę co spowodowało, że opowiedziana historia wydaje się mało realna

Lucyna | 2017-03-21
diggera | 2017-03-02