Za rok o tej porze

Cykl: Dobrze, że jesteś (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
Ag2S

„Za rok o tej porze” to ponowne spotkanie z Kornelią z „Dobrze, że jesteś”. Jeśli myśleliście, że jej problemy się skończyły, że nic złego więcej jej spotkać nie może, myliliście się. Poprzeczka idzie w górę, a problemy się mnożą. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice z głębokiej przeszłości, a bohaterów opanowuje psychoza strachu. Przeszłość staje oko w oko z teraźniejszością. To tak, jakby Pan...

Poprzeczka idzie w górę, a problemy się mnożą. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice z głębokiej przeszłości, a bohaterów opanowuje psychoza strachu. Przeszłość staje oko w oko z teraźniejszością. To tak, jakby Pan Bóg mówił: „Sprawdzam, ile jesteś w stanie znieść i jakim człowiekiem możesz się stać”.
Ale ta historia to próba sił także dla Czytelnika − co wie o wybaczaniu i o sobie samym, jak daleko sięga Jego wyobraźnia, czy walczyłby o miłość i o siebie tak jak Kornelia?

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=584

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=584

awiola | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

"Z czasem zrozumiałam, że nie ma gorszej rzeczy niż rezygnacja z siebie, obojętność, zgoda na trwanie".

Życie bardzo często pokazuje nam, ile siły drzemie w każdym z nas. Pokazuje, że pomimo wielu piętrzących się trudności, potrafimy iść do przodu z podniesioną głową i walczyć o swoje szczęście. Każdy z nas musi tylko znaleźć w sobie potrzebną wolę przetrwania, taką jaką znalazła w sobie główna bohaterka najnowszej książki mojej ulubionej łódzkiej pisarki.

Monika Sawicka to absolwentka stosunków międzynarodowych, z wykształcenia i zamiłowania dziennikarz. Matka dorosłej już córki Karoliny, posiada dwa psy, dwa koty, dystans do siebie oraz sporo pokory. Autorka znana jest z takich książek jak "Kruchość porcelany", "Demi Sec", "Gra wstępna" czy "Kolejność uczuć". Uwielbia wracać do powieści Williama Whartona pt. "Spóźnieni kochankowie". "Za rok o tej porze" to kontynuacja książki "Dobrze, że jesteś".

Kornelia układa swoje życie na nowo z partnerem, którego zaczyna darzyć...

DomowaKsięgarnia | 2016-11-24

Za rok o tej porze to kontynuacja książki Dobrze, że jesteś. Tym samym, autorka sprawiła prezent swoim wiernym czytelniczkom, nakreślając dalsze losy Kornelii.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

inkaa2000 | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Nie cierpię czytać pseudopowieści, gdzie połowa treści to tekst z poprzedniej części użyty na zasadzie ,,kopiuj - wklej". Oburzające! Ta książka składa się z ,,opinii" czytelników, treści właściwej (w której prawie połowa to ,,kopiuj-wklej" z poprzedniej części :,,Dobrze, że jesteś") i przytoczeniu opowiastek terapeutycznych, które zostały już przytoczone w ,,treści właściwej"... Zdecydowanie nie polecam, bo normalnie się zdenerwowałam!

Grazia_czytaninka_ | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Prawdę powiedziawszy jeszcze do teraz nie otrząsnęłam się po przeczytaniu lektury, która wzbudziła we mnie każdą, chociażby najdrobniejszą cząstkę uczuć. Nawet te, które spały gdzieś tam w najdalszych zakamarkach mego ciała, obudziły się. Książka pochłonęła mnie bez pamięci, a myśli po jej przeczytaniu wciąż krążą wokół mojej głowy.

Autorka porusza każdą strunę mego sumienia, czytając o losach Korneli sprzed lat, cierpiałam razem z nią. Zastanawialiście się kiedyś jak wiele człowiek potrafi znieść? Niejednokrotnie spadamy w dół, ale czy zawsze udaje nam się z niego wydostać? Wspomnienia... one na zawsze będą nieodłącznym elementem naszego życia. Często nie chcemy pamiętać tych złych wspomnień, pragniemy o nich zapomnieć, ale one powrócą do nas w najmniej spodziewanym momencie. Wkroczą w nasze życie i je spustoszą, otwierając rany przeszłości ponownie.

"Wspomnienia są jak albumy ze zdjęciami - możemy do nich wracać w dowolnym momencie naszego życia i sprawiać, że zaczynają żyć...

LottaCzyta | 2016-08-24

Główną bohaterkę poznałam czytając "Dobrze, że jesteś". Moją opinie możecie przeczytać tutaj. Kornelia wciąż gra mi w sercu. Drugie spotkanie z nią jest równie intensywne. Równie przepełnione doznaniami. Historia pochłonęła mnie bez reszty. Jedna noc i już jej nie było. Zanim usiadłam by wyrazić swoją opinie musiałam przeczytać ją kilka razy. Monika Sawicka po raz kolejny udowodniła swój kunszt. Pokazała, jak słowami, można wywołać kaskadę uczuć.

Pierwsza część zostawiła wiele niewiadomych. Druga wiele wyjaśnia. Nie zabrakło też nowości. Pojawiły się lovelisty. Co to? Tego musicie dowiedzieć się już sami.

Wiem zdecydowanie, że "Za rok o tej porze" wciąż powiem Ci Moniko "Dobrze, że jesteś". Wiem też, że polecam wszystkim wrażliwym książki Moniki. Namieszają w waszym życiu oraz sercu jak żadne inne. Kac książkowy gwarantowany.

W tej części również nie zabrakło pięknych cytatów. Premiera planowana jest na początek grudnia. Z tego też powodu myślę, że to świetny pomysł na prezent...

Muminka | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kornelii nie znam za dobrze, bo nie sięgnęłam po wcześniejszą opowieść "Dobrze że jesteś". Poznaję ją, gdy ze sczęśliwej kobiety w rozkwitającym zwiążku zmienia się w osobę zgorzkniała, nieszczęśliwą, bo rozstała się z partnerem. Wspomina gorącą miłość, miłosne obietnice, słodkie przeżycia. Niestety wrogi esemes rozwiał jej złudzenia, bo jego byłą nie zamierza z niego zrezygnować. Kornelia ma osobowośc bordeline, tym bardziej zaciekawiły mnie jej losy. Niestety w ksiażce niewiele się dzieje, a Konrelia po prostu przytacza kolejne lovelisty, zapisy wirtualnych rozmów z ukochanym. Kolejny wstrząs to śmierć w wypadku we Francji przyjaciółki Anny. W ogóle jej życie to jedno wielkie spiętrzenie nieszczęść, ojciec pijak, gwałt w wieku 15 lat, niechciana ciąża w wieku dwudziestu lat, pośpieszny ślub, diagnoza lekarza że płód nie ma czaszki. Mało to prawdopodobne, i ciężko czytać dalej o tych strasznych ciosach od losu. na dodatek ma stalkera, ową opętaną zazdrością kobietę. Autorka daje...

Cyrysia | 2016-12-02

variusana | 2017-03-15

Kontynuacja i powtórka losów Kornelii. Połowa książki zawiera to, co znajduje się w pierwszej części. Sprawia to, że nie trzeba czytać obowiązkowo Dobrze, że jesteś. Upewniamy się ile zła jest na świecie a na końcu pojawia się iskierka nadziei. Pani Sawicka ujmuje mnie tym, że bardzo płynnie i prosto porusza się po płaszczyźnie problemów społecznych. W Za rok o tej porze tłumaczy mechanizm przemocy domowej i dlaczego tak trudno kobietom odejść od sprawców przemocy. Bardzo potrzebna lektura. I potrzebna autorka.

AnnCh | 2017-09-29
Przeczytana: czerwiec 2017