Cybernetyka a zarządzanie

Wydawnictwo: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
Wojciech

Ze wstępu od redakcji: Cybernetykę można stosować w biologii, psychologii, kryminalistyce, prawie, socjologii, w naukach technicznych. Można ją również stosować w działalności naszego resortu. Jednakże, aby można było z tej nauki osiągnąć praktyczne korzyści, należy znać jej przedmiot i metody badawcze. Książka prof. M. Mazura ma właśnie taki cel: zapoznać Czytelnika z podstawowymi pojęciami...

Ze wstępu od redakcji:

Cybernetykę można stosować w biologii, psychologii, kryminalistyce, prawie, socjologii, w naukach technicznych. Można ją również stosować w działalności naszego resortu. Jednakże, aby można było z tej nauki osiągnąć praktyczne korzyści, należy znać jej przedmiot i metody badawcze. Książka prof. M. Mazura ma właśnie taki cel: zapoznać Czytelnika z podstawowymi pojęciami cybernetyki oraz z niektórymi jej działaniami. Znajdzie w niej Czytelnik definicję cybernetyki, rodzaje sterowania i sprzężeń, najważniejsze zagadnienia teorii informacji, oryginalną koncepcję układu samosterownego (model myślenia) oraz duży dział poświęcony decyzjom i problematyce kierownictwa.

Dodatkowa informacja:
Książka jest udostępniona w wersji elektronicznej na stronie www. autonom.edu.pl

Andrzej Chojnacki | 2017-06-11
Wojciech | 2016-09-25