Śmierć w deszczu

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Hard Rain
śmierć, deszcz

Nie wiadomo, kiedy to się naprawdę zaczęło... W Los Angeles tego dnia, kiedy Katie, córka Jessie Shapiro i jej byłego męża, Pata, nie wróciła z odwiedzin u ojca? A może w chwili ucieczki z więzienia tajemniczego Bao Daia, który po latach mógł dokonać obiecanej zemsty? Czy w Waszyngtonie, gdy żona senatora z Vermont oblała test na wykrywaczu kłamstw i teraz agent FBI będzie śledził każdy jej krok? Wiadomo tylko jedno: Jessie Shapiro się nie podda i zapłaci każdą cenę za życie córki.

Pugnacious | 2011-12-27
Przeczytana: grudzień 2011

Powiedziałbym, że jest to dosyć typowy Abrahams: zostało tu pożenionych kilka pomysłów, z których każdy mógłby się znaleźć w filmie sensacyjnym klasy B, i choć historia jako całość jest kompletnie niewiarygodna, to jak zwykle u tego autora nie można się od niej oderwać.

Na minus można zaliczyć fakt, że jest jednak zbyt podobna do innych, lepszych powieści PA. Głowna bohaterka, Jessie Shapiro jest bliźniaczo podobna np. do Rachel Monette.

Mimo wszystko jest to mocna, interesująca powieść, szkoda tylko że pomysły nie doczekały się lepszej realizacji.

Jolka75 | 2016-03-09
Road33 | 2015-06-28