Baśnie reńskie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
Die Rheinmärchen
8374320346
Konrad

Baśnie reńskie Clemensa Brentano (1778-1842) są kolejną próbą przybliżenia polskiemu czytelnikowi dokonań niemieckiego baśniopisarstwa romantycznego. Brentano, jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu niemieckiego, przyczynił się znacząco do powstania powszechnie znanych baśni braci Grimmów. Jego własna twórczość – osadzone w reńskim krajobrazie baśnie prezentujące wyjątkowo optymistyczną wizję świata – była dotychczas mało znana w Polsce.

źródło opisu: www.atut.ig.pl

źródło okładki: www.atut.ig.pl