Między kreskami

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
hobby
Szymon

"Między kreskami" to książka dla ciebie, jeśli szukasz zapomnienia w kolorowym świecie. To ty decydujesz, w jakich barwach go stworzyć. Niebieski kot, różowa żyrafa albo zebra w kolorowe paski? Czemu nie! Daj się ponieść wyobraźni, przecież ona nie ma granic. Chwyć za kredki, flamastry i pobudź do życia owady, ryby, gryzonie, ptaki, a nawet… lwa! Tylko uważaj – to uzależnia! Dzięki jednostronnemu drukowi możesz zastosować dowolne techniki kolorowania, a gotowy obrazek oprawić w ramkę.

źródło opisu: www.nk.com.pl

źródło okładki: www.nk.com.pl

EmiYume | 2018-03-08

Książka, skupiająca się na zwierzętach, można tu znaleźć słodkie psy w ubraniach, ale także żyrafę, ryby, wiewiórkę - słowem różnego rodzaju zwierzęta, z różnych części świata, te duże i te bardzo małe, ślicznie i niebezpieczne. Wszystkie zwierzęta wypełnione są wieloma kreskami, dzięki czemu można każdy fragment pokolorować inaczej, tworząc np. zieloną żyrafę, można też - tak jak ja - kolorować zwierzęta zgodnie z ich prawdziwym wyglądem. Niektóre obrazki pełne są szczegółów, inne mają wiele wolnej przestrzeni, by puścić wodze fantazji. Książka ma biały, gruby papier, druk jednostronny, więc nic nie przebija, na końcu książki jest gruba tektura, co pozwala kolorować bez podpórki, książka jest klejona, jednak, niestety, często się rozpada.
Na Youtube, na kanale EmiYume nagrałam film, na którym koloruję obrazki z tej książki:

Agniecha | 2017-01-03
Przeczytana: 15 sierpnia 2016