Atlas geograficzny. Polska, kontynenty, świat

Wydawnictwo: Nowa Era
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Atlas geograficzny. Polska, kontynenty, świat

Atlas geograficzny przeznaczony jest do nauczania geografii na poziomie gimnazjalnym. Szeroki zakres tematyczny sprawia, że atlas może być z powodzeniem używany z dowolnym podręcznikiem.

źródło opisu: Nowa Era, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-12

Nie chodzę do gimnazjum i nie uczę geografii, lecz ten atlas w domu mam. Dlaczego? Jest to moim zdaniem wyjątkowo udany atlas geograficzny i śmiało można o nim powiedzieć, że jest wybitny.
Atlas zawiera ponad 220 różnych, doskonałej jakości map, które przedstawiają różnorodne zagadnienia przyrodnicze, społeczne, kulturowe, gospodarcze. Na początku atlasu ukazują się nam mapy dotyczące Polski, następnie Europy, a w dalszej kolejności Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i Oceanii, Arktyki i Antarktydy, oceanów oraz całego świata. Atlas kończą ciekawe informacje pod wspólnym tytułem "Ziemia we Wszechświecie". Na samym końcu skorowidz nazw i spis treści. Warto wspomnieć, że do atlasu dodane są dwa załączniki - materiały kartograficzne i zeszyt zadań do materiałów kartograficznych.
Atlas jest znakomity i polecam go nie tylko uczniom lub nauczycielom. Na pewno okaże się pomocny w każdym domu, a osoby szczególnie zainteresowane geografią będą z niego...

Traktatori | 2018-06-04
Przeczytana: 11 maja 2018