Religie Kurdów: jezydyzm, Ahl-e Haqq, alewizm

Wydawnictwo: Sacrum
Kurdowie, religioznawstwo
historia
relpsyche

Książka jest wprowadzeniem do religii wyznawanych przez jezydów, Ahl-e Haqq i alewitów – opisuje obyczaje, wierzenia i praktyki dotychczas rzadko omawiane w literaturze polskojęzycznej. Autor skoncentrował się na syntezie badań nad wymienionymi religiami, bazując na bogatej literaturze przedmiotu. Wierzenia Kurdów przedstawione są w książce zgodnie z trójpodziałem religii, zaproponowanym przez Joachima Wacha, który wyróżnił trzy główne elementy składowe zjawiska: doktrynę, kult i organizację.

źródło opisu: wydawnictwosacrum.pl/

źródło okładki: wydawnictwosacrum.pl