Okładka książki Druga strona miłości Gary Chapman
2007-01-01
2007-01-01
9788374920124
Sławomir Ryżyk
rodzina kryzys gniew miłość milosc konflikt mąż żona rozwód

Ocena: 9,5/10

„Druga strona miłości” to zdecydowanie jedna z najpożyteczniejszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem. Książka ta jest poświęcona gniewowi. Autor pisze o źródle gniewu, jego funkcji w życiu człowieka. Podaje rodzaje gniewu oraz sposoby radzenia sobie z każdym z tych rodzajów gniewu. To jest w zasadnie pierwsza część tej książki. Druga jest poświęcona osobnym tematom, obracającym się obok gniewu. Gary Chapman (autor) pisze o tym jak radzić sobie z gniewem do siebie, co robić kiedy spotykamy rozgniewaną osobę, jak radzić sobie z gniewem w małżeństwie i jak uczuć dzieci radzenia sobie z gniewem. Wszystkie te tematy dotykają większość ludzi w życiu. Często nie wiemy jak dobrze zachować się w tych sytuacjach, przez co dokonujemy złych wyborów rujnując sobie i ludziom życie. Chapman daje dokładne odpowiedzi na budzące tajemnicę powyższe pytania i podaje przykłady, ilustrujące prawidłowe zachowanie się w danych sytuacjach, dzięki którym w prosty sposób możemy zobaczyć, jak działa to w praktyce.

Okładka tej książki jest ładna, rozmieszczenie informacji jest jak najbardziej w porządku. Na duży plus zasługuje tutaj podsumowanie na końcu każdego rozdziału oraz zadania/pytania do poćwiczenia ze znajomością zdobytej wiedzy oraz wyzwanie polegające na zmierzeniu się z gniewem w fikcyjnie wykreowanej sytuacji.

Przyczepić się tu mogę do twierdzenia autora, że rzeczy „zapomniane” nie są złe. Owszem, ale jeżeli nic się z tym nie robi, to jest to już złe. Autor niestety nie dopatrzył się tego. Dodatkowo autor podaje informację, że u dziecka powinniśmy znaleźć jeden z 5 języków miłości, a gdy znajdzie się go realizować go, głównie skupiając się na nim i nie zapominając o pozostałych czterech, realizując je także. Chapman oznajmia, iż jednym z tych języków miłości są podarunki. Warto tu zaznaczyć, że realizowany ten język miłości jako główny, może doprowadzić do chciwości, zachłanności i konsumpcjonizmu, więc trzeba uważać, a najlepiej nie realizować go. Autor nawet trochę nie wspomniał, że przesadzenie z ilością (podarunków[tego języka miłości]) może być zagrożeniem dla dziecka.

Książkę polecam każdemu, ponieważ informacje w niej zawarte są bezcenne – zawsze i wszędzie się przydadzą, a cena, za jaką można kupić tą książkę jest śmiesznie niska, w zestawianiu z jej ultra pożyteczną treścią. Gorąco polecam ten rewelacyjny tytuł, a szczególnie tym, którzy za nic w świecie nie mogą poradzić sobie z gniewem. Mi ta książka dużo pomogła z radzeniem sobie z gniewem i mam nadzieję, że innym też pomoże.

Ocena: 9,5/10

• Psychologiczne, psychiatryczne
  • Małżeństwo
  • Poradniki
  • Love
  • * Posiadam

Dodaj cytat z książki Druga strona miłości