Dom

Wydawnictwo: Kobieta
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Takie też miał przecież oczy, jak mu Joanna uświadamiała, choć sam nigdy nie wiedział, w czym tej niebieskości szukać: w głębi oka, czy w samym sednie ducha, gdyż nastawienie na Niebo było dla niego taką samą oczywistością jak dla Joanny na szczęście. A ono niekoniecznie musiało mieć barwę lazuru, mogło mieć bardziej stonowany kolor niebieskości Janowego oka. Gdyż to był konkret prawie dotykalny, gdy mogła patrzeć mu w zaskoczoną twarz całym swoim uśmiechem. Wtedy uciekał w siebie, a ona go goniła i przyłapywała na rumieńcu, na niepewności 0 i jeszcze bardziej się cieszyła. Wówczas mówił o rzeczach tak twardych jak konieczność ugotowania zupy, podania jej dzieciom i choćby wyjściu na wspólny spacer. Cała niebieskość jego nieśmiałości realizowała się w konkrecie: w pobliskim lesie lub na wzgórzu nadwiślanym.

Adam Manek | 2013-08-03

Poluje na całą serie poświęconą spojrzeniom na dom i rodzinę.

Shakaloo | 2016-05-25
Na półkach: 2016, Przeczytane