Talki w podróży

Talki w podróży
978-83-7515-061-2
Talki, podróży
Filifionka

Z okładki: Miejsce Mocy, miasto, którego nie ma, lądowisko UFO. Myślisz, że istnieją tylko w powieściach? Mylisz się! Takie miejsca odnajdziesz w Polsce. Razem z rodziną Talków zobacz kraj, jakiego nie znałeś: gospodę, do której wstęp mają tylko dobrzy ludzie, zamek z salą kiełbaskową, hotel wśród tablic nagrobnych. Poznaj legendy o Bestii i Kopciuszku z Kopic oraz o burmistrzu i komendancie...

Z okładki:

Razem z rodziną Talków zobacz kraj, jakiego nie znałeś: gospodę, do której wstęp mają tylko dobrzy ludzie, zamek z salą kiełbaskową, hotel wśród tablic nagrobnych. Poznaj legendy o Bestii i Kopciuszku z Kopic oraz o burmistrzu i komendancie milicji, którzy uciekli z ukochaną do amerykańskiej strefy okupacyjnej. Przeżyj eksperymenty na ludziach (kulinarne) oraz łowy na Małysza i Musierowicz. Zaprzyjaźnij się z panem Mirkiem – który hoduje dziki, i z panem Zenkiem, który stróżuje na zamku, piecze drożdżowe ciasta i jest szczęśliwy.

Talki w podróży to zabawna książka o wojażowaniu z dziećmi i odkrywaniu nowych ludzi oraz miejsc. Błyskotliwe połączenie felietonu, reportażu i powieści podróżniczo-łotrzykowskiej. Świetna lektura, nie tylko dla rodziców! A dla koneserów – rysunki Krzysztofa Ostrowskiego, lidera Cool Kids of Death.
[Wydawnictwo Otwarte 2009]

Paula | 2011-07-18

"Talki w podróży" to zapis dwóch podróży jakie Leszek Talko odbył ze swoją rodziną po Polsce. Pierwsza odbyła się gdy jego syn miał półtora roku, druga pięć lat później (do podróżującej ekipy dołączyła córka autora).

Celem pierwszej wyprawy rodziny Talków było po prostu przejechanie przez Polskę. Sposobem na to okazało się rozpoczęcie podróży w jej prawym górnym rogu (Suwałki) i zakończenie w Zgorzelcu. Druga wyprawa Leszka Talki, jego żony i dzieci obejmowała głównie tereny Dolnego Śląska. Obie natomiast pełne były interesujących miejsc, nieprzeciętnych osób, zapomnianych legend, 'niezwykłych' miejsc noclegowych i wszelkiego rodzaju jedzenia.

Leszek Talko napisał ciekawą, lekką książkę, którą można traktować jako przewodnik po miejscach, do których zwykle się nie jeździ lub po prostu jako przyjemną, niezobowiązującą lekturę. Książka "Talki w podróży" napisana jest prostym językiem pełnym humoru, dygresji, ale również trafnych spostrzeżeń dotyczących Polaków, podróżowania czy...

BeataBe | 2011-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2011

Świetnie ukazana nasza polska, absurdalna czasem rzeczywistość. Obiektywnie, bez ironii i prześmiewczości - co zresztą czytelnik sam sobie mógł dodać.
Smaczku książce dodaje fakt, że autor pisał o wielu miejscach, w których sama byłam i mogłam porównać swoje wrażenia. Pozostał tylko mały niedosyt, bo chciałoby się więcej o każdym z miejsc, które autor odwiedził wraz z rodziną. Dlatego bardzo chętnie sięgnę po inne jego książki.
No i nie bez znaczenia pozostaje fakt, że żona autora napisała znakomitą "Krakowską żałobę". Na jej kolejną powieść też czekam.

Marta | 2010-10-23
Przeczytana: 2009 rok

Rewelacyjna książka o sposobie spędzania wakacji w Polsce której nie znacie :)
Zachęcam wszystkich którzy twierdzą że we własnym kraju nie ma co zwiedzać do lektury :) Na pewno się zdziwią :P

Marta | 2011-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Świetna książka. To Leszek Talko jakiego znam z felietonów, a sama podróż to moja podróż marzeń. I do tego spora dawka humoru. Polecam.

Karolina | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 lutego 2015

Seria krótkich relacji z podróży z całkiem zabawnymi rysunkami.
Niektóre miejsca ciężko umiejscowić na mapie.
Brakowało mi mapy, mogłoby być więcej rysunków.

beataj | 2013-02-16
Przeczytana: 2009 rok

Czytałam - jakże by inaczej - w czasie wakacji z dziećmi :D
Miejscami śmieszna, miejscami ciut się dłużyła, ale ma kilka fajnych propozycji do "zaliczenia"

Marek | 2013-01-27

Źródła wiedzy na temat zwiedzanych regionów autor ma wprawdzie... dyskusyjne, ale jego własne opisy są świetne.

Hermenegilda | 2012-09-21

Świetna luźna książeczka, w sam raz do pociągu i do podróży :)

Lekka, przyjemna książka. Idealna na wakacje.

kjuik | 2018-06-19

świetny przewodnik z przymrużeniem oka