Rekrutacja kandydatów metodą IPK. Zestaw kwestionariuszy i formularzy

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
837426084X
biznes, finanse

Marek Suchar doktor psychologii, założyciel i prezes IPK jednej z najstarszych i największych polskich firm doradztwa personalnego. Autor licznych publikacji z dziedziny psychologii stosowanej oraz doradztwa personalnego. Prowadzi zajęcia na wielu wyższych uczelniach, kieruje Podyplomowym Studium Zarządzania Personelem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jeśli nie wiesz, po czym poznać dobrego kandydata do pracy nigdy go nie znajdziesz. Nawet gdy go spotkasz, nie rozpoznasz, że to właśnie on. Jeśli nie dysponuje się trafnymi, wiarygodnymi i mającymi obiektywne podstawy kryteriami selekcyjnymi, trudno o sukcesy w rekrutacji. Niniejsza publikacja dostarcza prostej i praktycznej pomocy w tej mierze: prezentuje metodę rekrutacyjną stosowaną w IPK -jednej z najstarszych polskich firm doradztwa personalnego. Oparta jest ona na teoretycznej koncepcji autorstwa Marka Suchara, odwołującej się do niezwykle popularnego we współczesnej psychologii modelu „Wielkiej Piątki . Książka zawiera interesujący opis samej koncepcji, a także opatrzony radami praktycznymi zestaw gotowych narzędzi (formularzy, kwestionariuszy i list wskazówek), znakomicie ułatwiających skuteczne prowadzenie rekrutacji nawet takim osobom, które na co dzień nie zajmują się doborem i oceną kandydatów do pracy.

litpawel | 2015-07-28
Mariusz Bzdęga | 2012-09-30