Światła Jerozolimy

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Jerozolim, Ziemia Święta, Żydzi
literatura faktu
Jaga

W roku 2011 ukazała się książka Marka Suchara "Do zobaczenia w Jerozolimie", w której dał on wyraz swojej fascynacji przeszłością i współczesnością Ziemi Świętej. "Światła Jerozolimy" są kontynuacją tamtych zauroczeń. Autor wielokrotnie powracał do Świętego Miasta, za każdym razem odkrywając na nowo jego różne oblicza. Tym razem będziemy mogli wspólnie z nim zastanowić się, czy karp po...

"Światła Jerozolimy" są kontynuacją tamtych zauroczeń. Autor wielokrotnie powracał do Świętego Miasta, za każdym razem odkrywając na nowo jego różne oblicza. Tym razem będziemy mogli wspólnie z nim zastanowić się, czy karp po żydowsku jest daniem koszernym, stać się gośćmi ortodoksyjnej żydowskiej rodziny, po raz kolejny podążyć śladami Jezusa i poznać Arabów z Abu Gosz, którzy od dziesięcioleci żyją w zgodzie ze swoimi żydowskimi sąsiadami. Jeśli tego nam mało, możemy wyruszyć w poszukiwaniu zagonionej Arki Przymierza, która podobno ukryta jest w...

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Madi | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Niedawno wróciłam z Izraela,więc widząc "Światła Jerozolimy" na bibliotecznej półce postanowiłam je wypożyczyć,by dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym kraju.Bo choć dużo już się wie,to zawsze ktoś coś interesującego jeszcze nam dopowie.
Z tej lektury dowiedziałam się o tym,że można zapisać się na nocne czuwanie przy Grobie Pańskim (może skorzystam jak jeszcze raz się tam wybiorę) oraz o hotelu "Amerykan Colony"(w którym przebywali m.in.Robert de Niro,Armani,Garbaczow),o którym nie miałam pojęcia.
Czytało się fajnie ,bo choć na chwilę znów mogłam przenieść się do Jerozolimy.Była to dla mnie taka podróż sentymentalna.