Kajtek i Koko. Śladem białego wilka

Wydawnictwo: Egmont Polska
Christa, kajtek, koko, komiks
komiksy

Inne wydania

Kajtek i Koko - Śladem białego wilka" to szósty tom komiksów Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. W albumie znajduje się opowieść, która w latach 60. ukazywała się na łamach "Wieczoru Wybrzeża", a dwadzieścia lat później została wznowiona w trzech zeszytach. Obecne wydanie zawiera wszystkie części komiksu. W tej opowieści Janusz Christa zrezygnował z elementów fantastycznych, tak często pojawiających się w serii, zastępując je opowieścią detektywistyczno-szpiegowską.Kajtek i Koko zostają wysłani, aby zbadać sprawę tajemniczego białego wilka, który pojawia się na Mazurach. Od razu zostają wplątani w skomplikowaną intrygę związaną z domniemanym skarbem, schowanym w poniemieckich bunkrach. Muszą stawić czoło nie tylko szajce przestępców, ale także milicji, która uważa ich za groźnych przestępców! Oprócz ucieczek i pogoni, strzelanin i podstępów, Christa jak zwykle nasycił swój komiks humorem i delikatną ironią, odnoszącą się do warunków ówczesnej polskiej rzeczywistości.Album udowadnia, że Christa jest nie tylko klasykiem polskiego komiksu fantastycznego, ale również kryminalnego. "Śladem białego wilka" to jedna z najlepszych polskich opowieści kryminalnych.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

kendo777 | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Jeden z najlepszych komiksów Christy. Klimat jak w książkach o Panu Samochodziku: lato, skarby, bunkry, przyroda, pościgi, złoczyńcy, meliny. Rewelka. Wkurza tylko to, że zarówno w wydaniu kolorowym podzielonym na trzy albumy, które czytałem, jak i w zbiorczym Egmontu, brakuje 10 pasków (dokładnie tych samych w obu wersjach). Egmont w kilku swoich zbiorczych drugich wydaniach naprawił te błędy publikując w końcu pełną wersję. Niestety ta historia nadal czeka na pierwsze pełne. Tu wszystko jest opisane: http://na-plasterki.blogspot.com/2011/04/ruszamy-sladem-biaego-wilka.html

Jarek | 2016-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Świetny komiks. Dobry klimat, wartka akcja. Typowa dla Christy kreska.
Klimaty PRLowskie, np. bohaterowie zwracają uwagę na to, że ktoś posiada samochód (takie to niezwykłe było). Polecam.

Matys | 2016-11-29
Przeczytana: 21 listopada 2016