Tworzenie Europy - Bartlett Robert

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
837063365X
historyczna

Książka powstała przede wszystkim z myślą o czytelniku anglosaskim, ale szybko przełożono je na język niemiecki. Autorowi udało się przedstawić własną, nowoczesną wizję powstawania Europy. Udało mu się również połączyć dwie tradycje badań naukowych nad jej przeszłością: tradycję amerykańską, w Polsce niemal w ogóle nie znaną, i europejską, przede wszystkim angielską.

lien | 2012-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2012

książka ambitna, napisana w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób (pomijając kilka drobnych błędów tłumaczy. Pokazuje w sposób prosty i zrozumiały dla lajka jak doszło do jednej z największych przemian w dziejach historii. Polecam gorąco tą pozycję wszystkim tym, którzy są zafascynowani epoką średniowiecza

Slawinio | 2016-12-09
Homo_Mediaevalis | 2014-04-26