Panorama Średniowiecza

Wydawnictwo: Arkady
832134254x
historyczna

Efektowny przewodnik po świecie średniowiecza, jednej z wielkich epok cywilizacji. Ukazuje wszystkie aspekty życia w wiekach średnich od religii chrześcijańskiej do islamu, od hierarchii kościoła do struktury społeczeństwa feudalnego, od stylu życia i ideałów rycerskich do przekonań, wierzeń i obyczajów zwykłych ludzi. Pokazuje też zmieniające się przez wieki sądy na temat średniowiecza od symbolu zacofania, poprzez źródło romantycznych przygód i niesamowitych opowieści, po kolebkę kultury nowożytnej. Tajemnice średniowiecza odkrywamy podziwiając średniowieczne zabytki z archiwów, bibliotek i muzeów całego świata.

Neftyda | 2010-07-16

Bardzo dużo ilustracji ze szczegółowymi podpisami, poruszonych zostaje wiele różnych kwestii, nie brakuje dat i faktów historycznych. Na plus słowniczek pojęć, biografie i mapki na końcu książki. Szkoda tylko, że niektóre zagadnienia zostały jedynie zasygnalizowane, a nie szerzej opisane.

Krzysztof | 2013-05-02
chiave | 2012-11-12