Kenshin, t.12

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kenshin". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
(Rurouni Kenshin)
978-83-237-3671-4
kenshin, manga
komiksy
luniaczek

Manga przygodowa osadzona w realiach historycznych. Akcja rozgrywa się w 1879 roku w Tokio w erze Meiji. Wędrowiec Kenshin Himura to nikt inny jak legendarny "Siepacz Battosai - Krwawa Klinga" - niezrównany szermierz, który swoim mieczem wyrąbał drogę ku nowym czasom - erze Meiji. Dziś Kenshin zamiast prawdziwego miecza nosi sakabato - miecz o odwróconej, tępej głowni - gdyż przyrzekł sobie,...

Wędrowiec Kenshin Himura to nikt inny jak legendarny "Siepacz Battosai - Krwawa Klinga" - niezrównany szermierz, który swoim mieczem wyrąbał drogę ku nowym czasom - erze Meiji. Dziś Kenshin zamiast prawdziwego miecza nosi sakabato - miecz o odwróconej, tępej głowni - gdyż przyrzekł sobie, że już nigdy więcej nikogo nie zabije.
Okina, przybrany dziadek Misao, ginie w pojedynku z Aoshim. Dziewczyna mianuje się nowym przywódcą O-Niwabanshu i przyrzeka sobie, że pomści dziadka i zniszczy Shishio i Aoshiego.
Kenshin z wielka determinacją uczy się u swojego dawnego mistrza Hiko techniki tajemniczego stylu Hiten Mitsurugi-Ryu, aby stać się niezwyciężonym w walce w wrogiem. Jednocześnie w więzieniu w Kioto Saito spotyka się z Sanosuke. Podczas przesłuchania Cho zdradza, że Shishio czyni przygotowania, by spalić miasto.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1347.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/gfx/ksk/_thumbs/pl/komi...»