Rewolucjonistka Utena tom 5

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuku
Cykl: Rewolucjonistka Utena (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Shoujo Kakumei Utena
manga, komiks, utena
komiksy
Moonlight

Akio Ohtori, brat Ancy i zastępca dyrektora szkoły okazał się być Końcem Świata. Utena i inni byli przez niego wykorzystywani aby mógł zdobyć Siłę Diosa. W pogoni za nim Utena razem z Ancy dostają się do Podniebnego Pałacu gdzie Akio w końcu posiada Siłę pozwalającą dokonać Rewolucji.

źródło opisu: Wyd. Waneko, 2009, okładka

źródło okładki: http://waneko.pl/shop/321-Rewolucjonistka-Utena

toiowo | 2015-08-23
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Ocena bez 6 tomu, który przede mną jeszcze.
Nie sądziłam, że aż tak się wciągnę. To znaczy, kiedyś zaczęłam oglądać anime, ale jakoś w trakcie porzuciłam. Teraz postanowiłam wrócić do Uteny, ale postawiłam na mangę. Wierzyłam, że w tej postaci (i historii) jest wielki potencjał i się nie zawiodłam!

Na początku sceptycznie podeszłam do kreski, ale w końcu mnie do siebie przekonała. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mi się podoba.
Historia potrafi pochłonąć, chociaż wolałabym żeby była rozpisana na więcej tomów. Czasami można odnieść wrażenie, że coś jest podane za szybko albo za bardzo "po łebkach". [SPOILER]Np. fakt, że wszyscy całują Utenę, a ona też sama nie wie kogo kocha tak naprawdę. A na koniec okazuje się, że wszystko poświęca dla Ancy (i dobrze!). W zasadzie nawet podobało mi się zakończenie. Utena w końcu osiągnęła to o czym marzyła od zawsze (została Księciem), Ancy zapuściła włosy (w końcu!) i ubrała ładny mundurek, jak też dotarło do niej, że najbardziej...

Kyoko909 | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Oceniając całą serię (6 tomu nie wliczam): moja koleżanka wiecznie mi powtarzała jaka ta manga jest beznadziejna i w ogóle. I kiedy w końcu ją przeczytałam nie przyznaje jej racji. Nie powiem, wciągnęła mnie :D Taaa, czytało się tom 4 i 5 o drugiej w nocy mimo iż oczy prawie były już zamknięte :)
Tak, ma ciekawą fabułę chociaż w pierwszym tomie cała akcja wg mnie szła trochę za szybko, no i nie podobał mi się sam początek (tak jakoś wyszło - ale przeczytałam dalej i nie żałuje :)).
Kreska jest bardzo przyjemna dla oka :)
No i w końcu tłumaczenie... ujmę tak: najwyższych lotów to nie jest, ale idzie zdzierżyć.
Polecam :)

dziuniakazuki | 2016-07-08