Środek kapusty

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207585

Inne wydania

Niestety, psoty nie da się nauczyć. z tym trzeba przyjść na świat. Julka, główna bohaterka środka Kapusty urodziła się z niezwykłą wprost zdolnością wpadania w kłopoty i wciągania w nie wszystkich wokół. znakomita literatura dla tych, którym jeszcze trzeba czytać na głos, dla starszych dzieci, nastolatków i dla rodziców. Lekka, pomysłowa, a co najważniejsze dowcipna. Wzbogacona znakomitymi ilustracjami Kasi Koczubiej staje się mini-dziełem sztuki, które powinno ozdobić stolik w każdym dziecinnym pokoju.

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: http://www.ewanowak.com/

witcherrie | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Cóż...To nie jest lektura dla mnie.
Po pierwsze.
Główna bohaterka Julka ma 7 lat.
Po drugie.
Przemyślenia typu:
''Nad jednym się całą drogę zastanawiałam:jeśli Jędrek jest całym światem, ja jestem połową świata, a Filip jeszcze jedną połową, to ile jest tego świata?'' raczej nie są skierowane dla nastolatków.
Jednak dla dzieci w wieku 7-10 lat ''Środek kapusty'' będzie wspaniała.

Ag2S | 2010-04-29
Na półkach: Przeczytane, ◄ Pożyczone
Przeczytana: 28 kwietnia 2010

Bardzo fajna książeczka. Dla dzieci i nie tylko.
Przedstawia kilka opowiadań Julki i jej pomysłów jak pomóc najbliższym, choć nie zawsze wychodzi tak jak chciała.
Książka naprawdę wesoła i pouczająca. Szkoda tylko, że jest taka krótka.

Anna-mojeksiążki | 2012-05-10
Przeczytana: maj 2012

Ostatnio spędzamy z moim synem wieczory czytając sobie nawzajem po rozdziale. Teraz na tapetę trafiła książka Ewy Nowak "Środek kapusty".
To przezabawne krótkie opowieści z życia Julki, uczennicy szkoły podstawowej, która mieszka na warszawskim Bródnie wraz z rodzicami i bratem, Filipem.

Mojemu synowi szczególnie do gustu przypadł rozdział wyjaśniający tytuł książki. Otóż tytułowy środek kapusty to nic innego jak głąb kapuściany. Dzieci w opowiadaniu mają zabronione przez rodziców wyzywanie się i ubliżanie, używając słów "Ty, głąbie kapuściany!".
A dzieci, jak to dzieci - rozwiązanie znalazły :) Teraz można w ich domu usłyszeć - "nie bądź takim... środkiem kapusty!". Dzieciaki są bardzo pomysłowe i bardzo ciekawe świata.
Czytając poszczególne opowieści można się dowiedzieć, skąd biorą się dzieci, co spotyka dzieci, które nie mówią "dzień dobry", itd. Niektóre sytuacje ubawiły mnie do łez!

Opowieści są pisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Są zabawne, ale bardzo...

Kahhs | 2016-09-29
Przeczytana: 26 września 2016

Bardzo zabawna historia, głównie dla dzieci, ale jeśli ktoś lubi takie książki to na pewno mu się spodoba ☺

gato | 2013-04-15
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Świetna książka dla dzieci i nie tylko! Lekka, krótka i przyjemna. Czytając ją można sie nabawić bólu brzucha od śmiechu. :)

Alexxx | 2013-03-28
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo lekka i zabawna książka. Polecam serdecznie.

Kornelia | 2010-06-06
domena551 | 2016-04-19

''Środek kapusty'' Ewa Nowak to opowieść o Julce, która chodzi do pierwszej klasy podstawówki i jej problemach. Julka często kłóci się z bratem i też często wpada w tarapaty np: wtedy kiedy przestaje mówić sąsiadom ''dzień dobry'' bo grzeczne dzieci nie odzywają się bez pytania:). To śmieszna i mądra książka. I nie tylko dla dzieci, ale jeżeli ktoś chce się o tym przekonać to nich przeczyta... Polecam bo warto

Wiewióra | 2015-09-08

Czytałam tę książkę na obozie moim podopiecznym. Miała być do snu, ale już pierwszego dnia moje kochane urwisy chciały przeczytać całą. Czytanie tej książki było dla nich nagrodą!
Zaciekawia i zachwyca. Polecam wszystkim! I dużym i małym :)