Wojna 1812 roku T. 2

Wydawnictwo: Kurpisz
historyczna

Publikowane obecnie ponownie po przeszło 60 latach od czasu pierwszego wydania dzieło generała Mariana Kukiela Wojna 1812 roku stanowi najważniejszą pozycję w bogatym dorobku naukowym autora, który odegrał wybitna rolę w historii polityczno-wojskowej Polski XX wieku.Dzieło Mariana Kukiela ma fundamentalne znaczenie dla politycznej i wojskowej historii wojny 1812 roku. Praca przedstawia antecedencje i przyczyny konfliktu, przygotowania i koncentrację armii obu stron walczących, marsz na Moskwę krytycznie oceniony przez Kukiela i bitwę na przedpolach rosyjskiej stolicy, a później odwrót w warunkach surowej zimy rosyjskiej, zakończony kompletną katastrofą Wielkiej Armii.

Vilk | 2015-01-18
Roy | 2014-12-18