Wojny Napoleońskie

Kurpisz
2007-01-01
2007-01-01
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

Lektura dla koneserów. Język dość archaiczny ale dla mnie to atut. Od pierwszego zdania widać że książka jest pisana przez praktyka wojennego. Jeżeli kogoś interesuje teoria wojskowości lub okres wojen napoleońskich, to jest to pozycja doskonała obrazująca wkład geniuszu Napoleona w reformę wojskowości.

Krótko, w żołnierskich słowach, w adekwatny do M. Kukiela sposób: Biblia napoleonisty. Nic dodać, nic ująć.

A samo wydanie jest po prostu przepiękne, najładniejsza książka na półce... Brakuje tak wydawanych książek.

Książka napisana nieco archaicznym językiem, więc stanowi dziś mniej przystępną lekturę. Z drugiej strony chyba żaden autor nie przedstawił wojen napoleońskich w sposób tak czytelny, przejrzysty i syntetyczny. Pewne kwestie znałem już wcześniej, jednak dziś, za sprawą Kukiela, udało mi zobaczyć je w innym świetle lub w ogóle dostrzec. Świetna książka.

Marian Kukiel był jednym z dwóch najlepszych polskich historyków wojskowości, jego książki charakteryzuje precyzyjność, zwięzłość i obrazowość opisywanej taktyki oraz manewrów.
Napoleon jest moim ulubionym wodzem, w związku z czym przeczytałam sporo na jego temat. Zawsze mi czegoś nieuchwytnego brakowało w tych książkach bądź artykułach. Kiedy przypadkiem książka ta trafiła w moje ręce już po pierwszych trzech zdaniach przeczytanych na chybił trafił wiedziałam, że to jest TO!!! Książka idealna, na którą czekałam i nie zawiodła mnie do ostatniego zdania. Nie ma w niej wodolejstwa. Gorąco polecam ją wszystkim fanom Napoleona i nie tylko

Tłumacznie z języka francuskiego, niestety dość ciężko napisana

Tłumacznie z języka francuskiego, niestety dość ciężko napisana

Klasyk. Każdy pasjonat epoki napoleońskiej po prostu musi to przeczytać.

Klasyk. Każdy pasjonat epoki napoleońskiej po prostu musi to przeczytać.

najpiękniej wydana książka jaką widziałem

najpiękniej wydana książka jaką widziałem