Rafał Malczewski i mit zakopanego

Wydawnictwo: Bosz
sztuka, malarstwo, Malczewski
sztuka
kipog

Tom pierwszy (teksty, układ, wybór zdjęć: Dorota Folga-Januszewska) – Rafał Malczewski i mit Zakopanego – odtwarza dzieje artysty do 1939 r., opracowane na podstawie międzywojennych tekstów prasowych, wspomnień, utworów literackich i recenzji, w oparciu o istniejące obrazy, rysunki i szkice. Tom drugi, pod redakcją Doroty Folgi-Januszewskiej i Teresy Jabłońskiej – Zakopane w czasach Rafała...

Tom drugi, pod redakcją Doroty Folgi-Januszewskiej i Teresy Jabłońskiej – Zakopane w czasach Rafała Malczewskiego – Omawia kontekst sztuki polskiej w Zakopanem w latach 1918-1939. Zawiera zbiór prac na temat wybitnych osobistości zakopiańskich okresu międzywojennego, oraz esejów przybliżających ówczesny styl życia oraz kulturę i sztukę tamtego okresu, bogato ilustrowanych archiwalnymi zdjęciami.

Dwutomowa publikacja jest pierwszą próbą odtworzenia jednego z najbardziej zapomnianych, znakomitych okresów sztuki.

kipog | 2016-07-22
Przeczytana: 20 czerwca 2016