Zwycięstwa oręża polskiego

Wydawnictwo: Muzeum Wojska Polskiego, RM
bitwy, wojsko polskie
historyczna

W tej bogato ilustrowanej książce zawierającej starannie dobrany materiał historiograficzny opisano najważniejsze bitwy w dziejach Polski, począwszy od Cedyni, skończywszy na walkach o Wał Pomorski i Kołobrzeg. Omówiono w niej przyczyny i tło konfliktu oraz szczegółowy przebieg walk i ich skutki. Wszystkie ważniejsze posunięcia strategiczne przedstawiono na kolorowych mapach. Przybliżono także postacie polskich wodzów oraz uzbrojenie charakterystyczne dla danej epoki. Książka idealna dla każdego miłośnika historii!

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2009

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-434-Zwyciestwa-oreza-polskiego.html

Bartosz | 2018-02-11
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Jedna z niewielu książek, dzięki, której można być dumnym z tego, że jest się Polakiem. Jako jedyni zdobyliśmy Moskwę, pokonaliśmy Bolszewików, mimo, że wszyscy zakładali już najgorsze.

Szkoda tylko, że zabrakło nam bohaterskich zwycięstw, w XX wieku. Wiadomo było powstanie warszawskie, zamachy, ale sytuacja w jakiej znalazło się państwo, nie pozwalała, na obchodzenie tych, wielkich dni.

Michał Deputat | 2012-10-13
Przeczytana: 16 lipca 2011

Ciekawe opisy, dużo map, i to co rzadko spotyka się w opracowaniach tego typu, to wierne przedstawienie graficzne wojsk kazdej ze stron konfliktu! Do tego smaczki w postaci ciekawostek o uzywanej w danym okresie uzbrojeniu.

ChelseaBlues1994 | 2018-01-17
Michał Szulc | 2017-09-23