Zwycięstwa oręża polskiego

Wydawnictwo: Muzeum Wojska Polskiego, RM
bitwy, wojsko polskie
historyczna

W tej bogato ilustrowanej książce zawierającej starannie dobrany materiał historiograficzny opisano najważniejsze bitwy w dziejach Polski, począwszy od Cedyni, skończywszy na walkach o Wał Pomorski i Kołobrzeg. Omówiono w niej przyczyny i tło konfliktu oraz szczegółowy przebieg walk i ich skutki. Wszystkie ważniejsze posunięcia strategiczne przedstawiono na kolorowych mapach. Przybliżono także postacie polskich wodzów oraz uzbrojenie charakterystyczne dla danej epoki. Książka idealna dla każdego miłośnika historii!

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2009

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-434-Zwyciestwa-oreza-polskiego.html

Michał Deputat | 2012-10-13
Przeczytana: 16 lipca 2011

Ciekawe opisy, dużo map, i to co rzadko spotyka się w opracowaniach tego typu, to wierne przedstawienie graficzne wojsk kazdej ze stron konfliktu! Do tego smaczki w postaci ciekawostek o uzywanej w danym okresie uzbrojeniu.

Mateusz Rudziński | 2014-03-18
książek: 2011