Rośliny lecznicze. Uprawa i zastosowanie. 20 roślin o tysiącach zalet

Tłumaczenie: Zofia Pająk
Wydawnictwo: Jedność
Les plantes miracles à cultiver soi-même
rośliny, ogród, hodowla, uprawa
hobby
Athoualia

Książka prezentuje dwadzieścia roślin o działaniu leczniczym lub o wyjątkowo interesujących właściwościach odżywczych, podając ich zalety, substancje aktywne, zastosowanie, optymalne metody wykorzystania oraz sposób uprawy w naszym klimacie. Rośliny, które szczegółowo opisano w tej publikacji, to: aloes, rokitnik, łopian, ogórecznik, goji, eleuterokok kolczasty, granat, hoodia, chmiel, kudzu, lawenda wąskolistna, wiesiołek dwuletni, lippia słodka, pokrzywa, męczennica cielista, różeniec górski, szafran, stewia, kozłek lekarski, winorośl czerwona.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2015

źródło okładki: jednosc.com.pl