Terror i rewolucja

Wydawnictwo: LTW
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Prezentowana praca to klasyczna już pozycja sowietologiczna. Przedstawia ona szczegółowo rozwój i organizację sowieckich organów bezpieczeństwa od CzKa do KGB. Szczegółowo przedstawione zostały początki aparatu terroru kierowanego przez Lenina i Dzierżyńskiego, kolejne zmiany organizacyjne, działalność kolejnych jej szefów, likwidację Berii i podporządkowanie organów bezpieczeństwa aparatowi partyjnemu.

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Pisana akademickim językiem książka ukazuje bardzo dokładnie początki i rozwój sowieckiego aparatu bezpieczeństwa. Książka dość trudna w czytaniu, zwłaszcza dla nieobeznanego z tematyką czytelnika.