Fizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320049466
zdrowie, medycyna
youstyna

Książka jest kolejnym wydaniem bardzo poszukiwanego podręcznika zawierającego obszerny zasób wiedzy niedostępnej w żadnych innych publikacjach dotyczących fizjologii, które znajdują się na polskim rynku wydawniczym.
Całość została dopełniona bogatym materiałem ilustracyjnym, co podnosi jej walory dydaktyczne.

Wydanie III.

źródło opisu: wydawnictwopzwl.pl

źródło okładki: wydawnictwopzwl.pl

Gosia Mierzejewska | 2019-08-20
Na półkach: Medyczne, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2019

Naukowy, dokładny i o wiele lepszy od Konturka. Znacznie ciekawszy i skrupulatniej napisany, każdy fragment można bezproblemowo zrozumieć.

Shaft18 | 2018-09-02
Na półkach: Przeczytane, Podręczniki

Książka na pewno wymaga aktualizacji, w szczególności jeśli chodzi o podłoża molekularne procesów fizjologicznych, ale jako całość dalej spełnia swoje zadanie. Podobały mi się częste akcenty biofizyczne, na których opierano ważne rozdziały np. układ krążenia czy oddechowy. Nieźle jest napisana neurofizjologia. Generalnie bardzo się przydaje na kierunku lekarskim.

| 2017-09-26
Przeczytana: 10 maja 2017

Podręcznik akademicki czytany z przymusu. Jeden z gorzej napisanych pod względem przystępności czytania. Czytając kolejne ustępy, ma się wrażenie strasznego bełkotu. Trudno przyswoić sobie z niego wiedzę. Współczuję pozostałym jego czytelnikom i nie polecam. Istnieją lepsze opracowania z fizjologii zwierząt i człowieka, chociażby podręcznik Ganonga.