Photographic anatomy of the human body
8320029961
medycyna, anatomia, atlas
zdrowie, medycyna

Atlas przeznaczony jest dla studentów wydziałów lekarskich, stomatologicznych, farmaceutycznych, a także kierunków paramedycznych. Publikacja zawiera krótkie wprowadzenie do anatomii, obejmujące ogólny opis całego ciała i poszczególnych jego układów oraz liczne fotografie obrazujące wzajemne relacje poszczególnych struktur anatomicznych, widoczne zarówno na preparatach utrwalonych, jak i świeżych w różnych projekcjach. Autorzy wykorzystali nowoczesne techniki stosowane w diagnostyce lekarskiej oraz anatomii (USG, rtg., TC, MRI) Do oznaczenia różnych elementów (szczegółów) anatomicznych wprowadzono kolory. Na końcu atlasu zamieszczono skorowidz mian anatomicznych.

| 2013-05-10
Przeczytana: 2012 rok

Dobry, szczegółowy atlas, zawiera nie tylko schematy układów anatomicznych, lecz także ze zdjęciami prawdziwych preparatów. Dodatkowo książka zawiera krótki wstęp dotyczący podziału płaszczyzn ciała, schematy podstawowych struktur anatomicznych, kości i ich połączeń, mięśni oraz naczyń krwionośnych, a cena też nie jest wysoka, oczywiście jak na atlas anatomii. Polecam!

moni90 | 2012-10-12
Przeczytana: 2010 rok

dobra zwłaszcza dla osób, którzy uczą się anatomi

JakiMany | 2014-01-29

Jak uczyłem się anatomii było super przydatne, nie ma według mnie lepszego atlasu ciała

Kit | 2016-03-28
Coffeinum | 2016-01-30