Anestezjologia. Ciekawe przypadki medyczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320048551
zdrowie, medycyna
youstyna

"W każdym z opisanych 80 przypadków Czytelnik otrzymuje na wstępie informację niezbędną do postawienia rozpoznania i podjęcia decyzji o postępowaniu w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Następnie przedstawiono możliwe rozwiązania problemu, dyskusję, zalecenia postępowania i wykaz tekstów źródłowych, które należy przeczytać. Książka powstała przede wszystkim po to, by zwiększyć czujność...

Książka powstała przede wszystkim po to, by zwiększyć czujność anestezjologów w różnych budzących watpliwości sytuacjach, które mogą się zdarzyć zarówno podczas wykonywania procedur wysoce specjalistycznych, jak i w codziennej praktyce oraz dostarczyć Czytelnikowi wiedzę, jak postępować, by nie zakończyły się katastrofą."

z przedmowy do książki Anestezjologia Ciekawe przypadki kliniczne John G. Brock-Utne

Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy anestezjologów ale przydatne informacje znajdzie w niej również każda pielęgniarka pracująca w warunkach bloku operacyjnego i na oddziale zabiegowym. Jest to cenna pozycja dla studentów medycyny.

źródło opisu: http://www.medicon.pl/anestezjologia-ciekawe-przypadki-kliniczne/24525

źródło okładki: http://www.medicon.pl/anestezjologia-ciekawe-przypadki-kliniczne/24525

margit | 2017-01-28