Origami. Papierowe cudeńka

Wydawnictwo: Siedmioróg
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
hobby
emik84

"Origami" proponuje 50 prostych do wykonania wzorów z papieru. Są to wzory ulubionych przez dzieci modeli: samoloty, zwierzęta, postacie, zabawki, kwiaty i drobne dekoracje. Wzory przedstawione są w taki sposób, aby dziecko mogło je wykonać nawet bez pomocy rodziców: instrukcje napisane są w sposób klarowny i przystępny, a równocześnie opatrzone są zdjęciami i rysunkami ilustrującymi etapy wykonania modeli. Dodatkowo opis wykonania każdego modelu uwieńczony jest zdjęciem przedstawiającym wykonane origami.

Książka "Origami" jest doskonałą inicjacją do pasjonującej sztuki uprzestrzenniania papieru.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90283591-origami-papierowe-cudenka

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90283591-origami-papierowe-cudenka

emik84 | 2016-06-21

Jest to publikacja, która pomoże w opanowaniu podstawowych technik origami i wprowadzi maluchy w cudowny świat tej wywodzącej się z Japonii sztuki składania papieru. W książce znajdują się propozycje wykonania nieskomplikowanych modeli, posegregowane w pięciu kategoriach, tj. Dekoracje, Ozdoby, Samoloty, Zabawki, Zwierzęta. Maluchy będą mogły więc pokusić się np. o wykonanie papierowej łódeczki, wiatraczka, motyla, łabędzia, krokodyla, kota, psa... Na kartach książki jest w sumie 50 różnych pomysłów projektów. Przy każdym znajduje się lista potrzebnych do jego realizacji materiałów, duża ilustracja prezentująca gotowy model oraz bardzo szczegółowa instrukcja wykonania krok po kroku wzbogacona każdorazowo barwną ilustracją.

Projekty jak wspomniałam nie są zbyt skomplikowane, idealne dla początkujących. Niemniej jednak ich wykonanie sprawi dziecku ogromną satysfakcję. Sam fakt wykonania tak różnorodnych rzeczy ze zwykłej kartki papieru rozwija wyobraźnię przestrzenną najmłodszych i...

dobrerecenzje | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

We współczesnym świecie, w Polsce nie przywiązujemy zbytniej uwagi na takie zajęcie, jak tworzenie origami.
Większość ludzi uważa, że jest to po prostu czasochłonne hobby, które ani nie jest kosztowne ani nie wymaga dużych umiejętności.

Jednak sztuka składania origami sięga początku roku 700. Po raz pierwszy wykształciła się w Chinach, ale doskonalona w Japonii rozwija się po dziś dzień.
Początki pierwszych papierowych wzorów głównie służyły do przyozdabiania domów na święta religijne, lub u nas, to już jest praktykowane – przyozdabianie listów i pakowanie prezentów w papier ozdobny.
W pewnym momencie nastąpiła „rewolucja origami”, czyli kult składania papieru coraz bardziej rozpowszechniał się na skalę światową.
W japońskich szkołach XXI w. zaistniała możliwość nauki origami poprzez dodawanie zajęć do planu lekcji uczniów, miało to na celu wzmocnić kreatywność młodzieży i uczyć poznania figur geometrycznych.
Od hobbystycznego składania kolorowego papieru, do nauki w szkołach,...

Edyta | 2017-02-10