Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny

Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
pozostałe
emik84

Każda dziewczynka lubi biżuterię i każda z pewnością chciałaby spróbować tworzyć ozdoby własnoręcznie. Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny to książka pełna oryginalnych pomysłów, które z pewnością zachwycą młode artystki. Dzięki szczegółowym instrukcjom wykonanie żadnej z pięćdziesięciu ozdób prezentowanych na kartach Przewodnika – naszyjników, bransolet, kolczyków, pierścionków, spinek do włosów czy innych potrzebnych dziewczynom dodatków – nie powinno nastręczać trudności. Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny to książka, dzięki której młode elegantki poznają szeroki wachlarz technik tworzenia pięknych ozdób z metalu, sznurka, nici, korka, plastiku, modeliny czy filcu. Podany przy każdym projekcie czas wykonania oraz ikona określająca poziom trudności pozwolą im ocenić, czy zdołają podjąć się pracy same, czy powinny poprosić o pomoc osobę dorosłą. Każdy z projektów został przedstawiony za pomocą szczegółowych opisów i zdjęć dokładnie ilustrujących kolejne etapy pracy. Bardziej skomplikowane instrukcje wzbogacono schematycznymi rysunkami mającymi ułatwić dziecku pracę. Na końcu zamieszczono dużą fotografię prezentującą ostateczny wygląd ozdoby.

emik84 | 2015-08-18

Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszy się oryginalna, wykonana własnoręcznie biżuteria. Dla każdej małej damy jest to okazja do wykazania się kreatywnością a samodzielnie stworzona bransoletka czy naszyjnik zawsze cieszą i są dumą małego twórcy. Gdy jednak brakuje inspiracji źródłem pomysłów może stać się fajna książka, jak chociażby ta po którą sięgnęłam wraz z moimi córkami, pt. „Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny”.

Już sama okładka publikacji przyciąga wzrok kolorową i różnorodną biżuterią. W środku natomiast zaskakuje oryginalnymi i naprawdę ciekawymi pomysłami. Są tu naszyjniki, kolczyki, bransoletki, broszki, opaski na włosy, pierścionki i spinki do włosów. Wszystko to wykonane z różnorodnych materiałów takich jak korek, dekoracyjne papierowe serwetki, kolorowe tasiemki, nici, gumki, metalowe podkładki, drut, filc, guziki czy cekiny. Są to głównie rzeczy, które każdy z nas ma w domu i nawet nie wie, że można z nich wyczarować takie cudeńka.

Układ...