Tańce Lasowiackie

Seria: Dziedzictwo Kulturowe

Publikacja jest efektem wieloletnich badań autorki poświęconych tańcom szeroko pojmowanego regionu lasowiackiego. Stanowi unikalny, archiwalny wręcz zbiór tańców i towarzyszących im melodii charakterystycznych dla tego regionu. Oprócz dokładnego opisu kroków tanecznych i układów rąk w poszczególnych tańcach zawiera odniesienia do zwyczajów i obrzędów tanecznych oraz opis stroju Lasowiaków. Jest nieocenionym wyborem materiału przydatnego do opracowań programów scenicznych zespołów ludowych.

źródło opisu: http://www.cioff.pl/index.php?menuID=wydaw

źródło okładki: http://www.cioff.pl/index.php?menuID=wydaw