Petra

Wydawnictwo: Ossolineum
historia

omgnowaii | 2014-05-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Nie jest to jakiś typowy przewodnik turystyczny - i bardzo dobrze. Bo o ile w przewodniku następuje bombardowanie informacjami stworzonymi pod przeciętnego turystę, to tutaj mamy przykład spokojnego i wyważonego spaceru po suchych terenach Wadi Musa i niebezpiecznym, ale jakże pięknym, wąwozie Sik. Dużo prościej jest zapamiętać informację ubraną w ciekawy kontekst historyczny. Dużo łatwiej zatracić się w opisach grobowców i wzgórz ofiarnych, kiedy mamy możliwość wyobrazić sobie całą okolicę od podstaw. Machowski rozpoczyna podróż przy nowoczesnym centrum turystycznym pełnym upominków i drobnostek, a kończy przy pnących się w niebiosa budynkach z kamienia. Niezwykle interesująca książka, polecam każdemu, kto pewnego dnia pragnie podbić nie do końca jeszcze zbadane tereny Jordanii.