Rozkwit średniowiecza

Tłumaczenie: Zbigniew Dalewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "OXFORD Zarys historii Europy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
6 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-247-0353-1
historia
Witold Lisek

Okres od końca X do początków XIV wieku był czasem niezwykle szybkiego rozwoju Europy. W krajobrazie naszego kontynentu pojawiły się tysiące nowych miast i wsi, wznoszono wspaniałe katedry i zamki. Stulecia wielkiego entuzjazmu religijnego ukazały także swoją ciemną stronę - prześladowania heretyków i Żydów. Autorzy analizują historię polityczną, gospodarczą, religijną i intelektualną Europy, omawiając m.in. powstanie i rozwój nowych państw Europy środkowo-wschodniej

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Rozkwit-sredniowiecza_Daniel-Powe...»

Jarmo | 2011-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Bardzo dobry opis przemian, który zachodziły na terenie Europy w czasie średniowiecza.
Książka nie jest idealna z dwóch względów:
-po pierwsze różni autorzy rozdziałów powodują, że ciągle trzeba przestawiać się a inny styl pisania
-po drugie w wielu miejscach jest według mnie przeładowana informacjami, a w niektórych ważne sprawy potraktowane są po macoszemu

finaju | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015