Rycerstwo średniowiecznej Europy

Knight
83-7391-218-5
historia
Michał

Epoka konnych wojowników trwała przez cały okres średniowiecza, przez blisko tysiąc lat. Największą rolę jako siła militarna odgrywali od X do XVI wieku. Historia rycerstwa jest bogata i złożona. Dlatego też warto przyjrzeć się niektórym jej nader interesującym zagadnieniom: strukturom systemu feudalnego, wybranym wydarzeniom historycznym, uzbrojeniu rycerzy, turniejom, kodeksowi moralnemu, zakonom rycerskim. Intrygujące są ponadto przyczyny załamania się dominującej pozycji rycerzy na polu walki.

źródło opisu: http://www.odk.pl/rycerstwo-sredniowiecznej-europy,1760.html

źródło okładki: http://www.odk.pl/rycerstwo-sredniowiecznej-europy,1760.html