Insygnia, symbole i herby polskie

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7311-601-X
historia
megiddovl

W książce tej czytelnik znajdzie wszystkie najważniejsze fakty dotyczące historycznych i obecnych symboli tożsamości Polaków. Insygnia królewskie, Orzeł Biały i herby Rzeczypospolitej, herby rycerskie, miejskie i ziemskie, chorągwie, proporce i sztandary oraz ordery i odznaczenia opisane są sposób niezwykle rzetelny, udokumentowane barwnymi ilustracjami i fotografiami. Niezwykle opisowy i barwny sposób przedstawienia naszych symboli narodowych czyni tę książkę niepowtarzalnym kompendium wiedzy.

Filip91 | 2013-07-03
Przeczytana: 2003 rok

Bardzo dobre kompendium dające odpowiedź na większość pytań w dziedzinie oznaczeń wojskowych i nie tylko. Pozycja obowiązkowa dla miłośników historii pragnących zgłębić wiedzę na temat znaczenia symboli.

Hopsztos | 2016-11-09
Przeczytana: 01 stycznia 2006