Hieronim Bosch

Tłumaczenie: Alicja Oczko
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Hieronim Bosch
komiks
komiksy
Spofforth

Hieronim Bosch – wizjonerski twórca demonów, nieuchwytny geniusz, skromny rzemieślnik. Jego dzieła należą do najbardziej kultowych obrazów późnego średniowiecza, lecz on sam pozostaje nieznany szerokiej publiczności. Powieść graficzna Marcela Ruijtersa przedstawia życie zawodowe, rodzinę oraz źródła inspiracji Boscha – których mu nie brakowało w epoce będącej dla nas równie osobliwą jak jego dzieła.

źródło opisu: timof i cisi wspólnicy 2016

źródło okładki: http://www.timof.pl/katalog/Hieronim+Bosch/pokaz.html

Adrian Tync | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Wspaniała podróż po późnośredniowiecznych Niderlandach, doskonale narysowana - styl kojarzący się nieco z drzeworytami klockowymi z epoki. Bliski prawdzie historycznej życiorys H. Boscha opowiedziany bardzo barwnie i zajmująco, bez dydaktyzmu i nudziarstwa. Przeczytane z wielką przyjemnością!

Pani Akne | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Moim zdaniem komiks mógłby mieć większy potencjał, gdyby... historia była bardziej spójna, a obrazy, o których mowa byłyby bardziej wyeksponowane aniżeli malutka ich grafika na końcu. Kreska jest dosyć specyficzna, fakt i niestety nie zdołała mnie przekonać. Przypisy historyczne też nieodpowiednio zaakcentowane (właściwie trzeba stale przewracać strony i śledzić). I taki szczegół - numeracja stron to jakiś horror (na szczęście nie vacui).

Normalnie nie powróciłabym do tego rysownika, ale "Inferno" traktuje o Dantem Alighieri, więc...

Aleksandrrra | 2018-01-29
Na półkach: Przeczytane, Komiks