Marcel Ruijters Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy komiksy
komiks
komiksy
Alicja Oczko
komiks

Początkowo nieufnie podeszłam do komiksu i trzeba dać mu chwilę na rozkręcenie się, ale całościowo bardzo ciekawe dzieło przybliżające czasy i życie malarza, tak bardzo odmienne od współczesności.

2041

Moim zdaniem komiks mógłby mieć większy potencjał, gdyby... historia była bardziej spójna, a obrazy, o których mowa byłyby bardziej wyeksponowane aniżeli malutka ich grafika na końcu. Kreska jest dosyć specyficzna, fakt i niestety nie zdołała mnie przekonać. Przypisy historyczne też nieodpowiednio zaakcentowane (właściwie trzeba stale przewracać strony i śledzić). I taki...

Wspaniała podróż po późnośredniowiecznych Niderlandach, doskonale narysowana - styl kojarzący się nieco z drzeworytami klockowymi z epoki. Bliski prawdzie historycznej życiorys H. Boscha opowiedziany bardzo barwnie i zajmująco, bez dydaktyzmu i nudziarstwa. Przeczytane z wielką przyjemnością!

• Komiksy
  • 2018