Dinozaury przed zmrokiem

Tłumaczenie: Dorota Skowrońska
Cykl: Magiczny domek na drzewie [Mamania] (tom 1)
Wydawnictwo: Mamania
Dinosaurs Before Dark
bajki
Marta Bilewicz

Przygodę czas zacząć! Pierwsza wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie, który zabiera sympatyczne rodzeństwo w podróże w czasie i przestrzeni. Skąd się wziął magiczny domek na drzewie? Kto zostawił w nim niezliczone ilości książek? Zanim Ania i Jacek się tego dowiedzą, tajemniczy domek przenosi ich do prehistorycznej przeszłości....

Skąd się wziął magiczny domek na drzewie? Kto zostawił w nim niezliczone ilości książek? Zanim Ania i Jacek się tego dowiedzą, tajemniczy domek przenosi ich do prehistorycznej przeszłości. Rodzeństwo staje oko w oko z potężnym tyranozaurem. Teraz muszą szybko odkryć, jak powrócić do domu, albo skończą jako kolacja dla pradawnych gadów. Czy zdążą przed zmrokiem? Czy może pomóc im pteranodon, który jeszcze przed chwilą był zaledwie ilustracją w książce?

Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dinozaurach, sięgnij też po książkę „Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Dinozaury”.

PREMIERA 19 MAJA 2016

Pozostałe tytuły w serii "Magiczny domek na drzewie":

"Magiczny domek na drzewie. Rycerz o świcie"

"Magiczny domek na drzewie. Mumie o poranku"

"Magiczny domek na drzewie. Popołudnie z piratami"

"Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Dinozaury"

"Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Rycerze i zamki"

"Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Mumie i piramidy"

"Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Piraci"

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/magiczny-domek-na-dr...(?)

źródło okładki: http://www.mamania.pl/res/items/159_medium2.jpg

froogg | 2019-04-06
Przeczytana: luty 2017

Dzieci zachwycone - jest tajemniczy magiczny domek, który przenosi dzieci w czasie i przestrzeni, no i rodzeństwo - chłopiec i dziewczynka (więc moja parka tym bardziej zachwycona :)) przeżywający przygody niedostępne dla zwykłych dzieci!
Książeczka na prawdę wciąga, a jest wiele kolejnych części :)

Córkę bardziej intersują inne tytuły z tego cyklu niż dinozaury lecz musiała zacząć od pierwszej, żeby wiedzieć jak dzieci odkryły domek i jak się przenoszą do innego świata.
Teraz chyba możemy zacząć czytać to co nas zaciekawi.

anta_a | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Bardzo miła i przyjemna lektura dla mnie, dziecka (5l) i męża który też słyszał. Co prawda bardziej podobała nam się 4 część (od niej zaczęliśmy lekturę serii), ale pewnie dla tego, że już dużo wiedzieliśmy o akcji. Polecam

Marta Bilewicz | 2016-06-09
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Czy Wasze dzieci też lubią wszystko, co magiczne? Różdżki, kule, koty, jednorożce, drzwi, pierścienie czy też zaklęcia? A domek? Brzmi świetnie, prawda? A co dopiero magiczny domek i to na drzewie! Szczerze przyznaję, że mnie tytuł oczarował od razu, więc szybko poprosiłam o egzemplarz recenzencki. Paczka zawierała osiem książeczek! Obok samej serii przygodowych opowieści o naszych bohaterach, dostałam również książki uzupełniające z serii “Tropiciele faktów”. I jak tu nie lubić wydawnictwa Mamania :)

Bohaterowie cyklu “Magiczny domek na drzewie” to niespełna dziewięcioletni Jacek i jego siedmioletnia siostra, Ania. Dzieci mieszkają w Stanach Zjednoczonych, w Żabim Potoku w Pensylwanii. Pewnego dnia, podczas zabawy w lesie, rodzeństwo dostrzega na jednym z drzew drewniany domek. Zwieszająca się z niego sznurowa drabinka wręcz zaprasza do wspięcia się na górę. Dzieci ulegają pokusie i odkrywają w domku mnóstwo książek. Są wśród nich egzemplarze stare, zniszczone i mocno pokryte...

Bartek | 2016-02-12
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Na początku nudna, ale po przeczytaniu połowy stała się bardzo ciekawa i przeczytałem ją w jeden wieczór.

Girlinthemirror | 2012-04-24

Niesamowite! :)