Leksykon błędów militarnych. Od bitwy pod Salaminą po wojnę w Iraku

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Mylić się jest rzeczą ludzką, także w czasie wojny. Podczas wojny błąd ma jednak katastrofalne skutki. Może od niego zależeć życie tysięcy ludzi i losy całych narodów. Fascynujący przegląd kilkudziesięciu studiów przypadku ujawnia zaskakujące fakty i szuka przyczyn największych błędów militarnych.Wydobyte na światło dzienne wydarzenia 2500 lat historii wojen dowodzą, że popełniane na przestrzeni wieków błędy militarne niewiele się różnią, a ich analiza każe podejrzewać, że ludzkość nie wyciąga z nich wniosków.

sulek2712 | 2014-04-29

Warto przeczytać, ale tylko wtedy, gdy nie sięgnęło się już do innych, podobnych pozycji, gdyż nie wprowadza ona żadnej nowości, a solidnie opisuje przyczyny i skutki historycznych bitew. Autor, chyba z racji tego, ze jest Niemcem bardzo dużo miejsca poświęcił historii bitew, w których brali udział jego rodacy, niemniej jednak nie brakuje również innych sławnych potyczek największych dowódców w historii wojskowości. Książka ta dobitnie udowadnia, że nie ma ludzi nieomylnych, a na wojnie pomyłki są jeszcze bardziej powszechne, z racji konieczności trudnych decyzji, jakie trzeba podejmować, często bez koniecznego czasu do namysłu, przy ogromnej odpowiedzialności.

PaniNibelungowa | 2015-09-10
Na półkach: Historia, Przeczytane

Bardzo konkretna książka- opis kto walczył z kim, dlaczego, gdzie, jakie błędy popełniono i co było ich owocem.Nie ma rozmieniania się na drobne, na jakieś anegdoty czy historyki. Oczywiście nie wszyscy znoszą taki "suchy" styl pisania. Czyta się szybko i sporo informacji w głowie zostaje.

Logun | 2014-04-26
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam