MEzOPOTAMIA Leksykon cywilzacje

Wydawnictwo: Arkady
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Tom przedstawia starożytną cywilizację Mezopotamii ziem położonych między Tygrysem i Eufratem. Bogata dokumentacja fotograficzna prezentuje najnowsze osiągnięcia archeologii i historii sztuki. Pokaz

apl | 2016-02-25
Przeczytana: 20 lutego 2016

Bardzo nierówna "książka". Z jednej strony fajnie opracowane tematy, dużo ilustracji itp., ale to wszystko jakoś tak niepoukładane na tyle, by płynnie przechodzić pomiędzy zagadnieniami. Najfajniejsze z mojej perspektywy - części dotyczące miast i królów + biżuterii ze względu na piękne ilustracje ;), choć może te części warto było bardziej rozbudować, by mniej 'lać wody' w pozostałym zakresie... tak więc pewien niedosyt czuję...

Joreid | 2015-09-10
halszka31 | 2011-10-30